Menu
+420 602 686 696
Měna: USD, EUR Jazyk: EN, RU Přihlásit se Vyhledat
Úvod > Pro Vás > Magazín

7 nejzajímavějších světových zahrad, které vás ohromí

23.08.2018 | Dana Rohová

Krásných a okouzlujících zahrad plných nejrůznějších rostlin a architektonicky pozoruhodných staveb byste na celém světě našli určitě stovky, případně i tisíce. Nyní se ale zaměříme na ty opravdu nejzajímavější, které jsme pro vás pečlivě vybrali. Doslova se vám z nich zatají dech.

Zahrada Yu v Číně

Tato rozsáhlá zahrada v čínském stylu leží v blízkosti Chrámu boha města (City God Temple) na severovýchodě Šanghaje. Byla postavena roku 1559 a od té doby prošla několika rekonstrukcemi. Svůj okouzlující vzhled si však zachovala dodnes.

Královské botanické zahrady v Kew

Královské botanické zahrady jsou chloubou Spojeného království. Jejich součástí je také výzkumná a vzdělávací instituce. Jedná se také o tréninkové centrum profesionálních zahradníků.

Jejich dominantou jsou především botanické skleníky. Na návštěvníky tu čekají také herbáře, muzea, galerie nebo knihovna.

Zahrady Butchart v Kanadě

Zahrady Butchart jsou národní historickou památkou Kanady. Ročně si je prohlédne až milion návštěvníků, kteří se zde mohou kochat květinami, krásnou přírodou nebo divokým ptactvem.

Zahrada Kenrokuen v Japonsku

Zahrada Kenrokuen je jednou ze tří největších zahrad v Japonsku. Kromě několika desítek druhů rostlin si zde můžete prohlédnout třeba nejstarší japonskou fontánu, která funguje na základě přirozeného tlaku vody.

Nizozemská „Zahrada Evropy“

Zahrada Keukenhof nese právem označení „Zahrada Evropy“. Jedná se totiž o jednu z největších květinových zahrad na světě. Ročně se zde údajně vypěstuje až 7 milionů květin. Zároveň nabízí hned několik druhů typů zahrad. Nejedná se tedy pouze o lány tulipánů, jak se většina lidí domnívá.

Zahrady ve Versailles

Zahrady ve Versailles vás zaručeně ohromí. Jejich vznik se datuje až do období vlády Ludvíka XIV. Kromě pečlivě upravených trávníků, květinových záhonů nebo soch zde najdete také velké množství fontán.

Nong Nooch tropická botanická zahrada

Tato botanická zahrada se nachází v Thajsku a zaujímá plochu o rozloze 500 hektarů, má tedy opravdu co nabídnout. Mimo jiné se zda nachází také vědecké centrum, které se zabývá studiem cikád.

Zahrada Nong Nooch je rozdělena do několika menších celků podle toho, jaké obsahují rostliny, zvířata nebo stavby. Můžete zde tedy najít oddíly pojmenované třeba jako „Francouzská zahrada“, „Zahrada Stonehenge“, „Mravenčí věž“ nebo „Květinové údolí“. Už víte, kterou z těchto světových zahrad navštívíte jako první?

Další články z našeho magazínu:

Expresní doručení

za několik hodin po celé ČR.

Kytici doručíme kamkoliv po celé ČR. Klidně dnes a už za pár hodin. Zaplaťte kartou nebo převodem.

Garance čerstvosti

za kvalitou si stojíme.

Čerstvé květiny pro vás pečlivě vybíráme každý den na květinových trzích.

Přání ke květině zdarma

pošlete s kyticí i vzkaz.

Překvapte obdarované zamilovaným vzkazem nebo milým přáním. Doručíme ho zdarma společně s kyticí.

Prvotřídní služby

máme více než 15 let zkušeností

Spokojeným zákazníkům jsme doručili už více než 50 000 květin a obdrželi certifikát Ověřeno zákazníky od Heureka.cz.