Menu
+420 602 686 696
Měna: USD, EUR Jazyk: EN, RU Přihlásit se Vyhledat
Rozvoz květin > Pro Vás > Magazín

Květiny našich babiček

21.08.2020 | Dana Rohová

Taky jste jezdili na prázdniny k babičce, kde vás na stole uvítala čerstvě upečená bábovka, hrnek bílé kávy a váza plná krásného kvítí? To byly časy, že? Pokud na to taky vzpomínáte skoro se slzou v oku, pak pro vás máme dobrou zprávu. Stejné květiny můžete na stole mít i dneska. Jen je třeba vědět, po kterých sáhnout.

Babičky nechodily do květinářství

Květinářství se dřív nenacházela na každém rohu jako dnes, navíc na takové věci nebyly peníze. Kytičku přinesl své ženě muž buď k nějaké výjimečné příležitosti, nebo pravidelně s výplatou. Jinak si babičky květiny pěstovaly na své zahrádce.

Kromě malin, ostružin, rybízu, angreštu a dalších ovocných keřů rostly na zahradě i různé květiny. Mezi nimi jiřiny, astry, cínie, gladioly, tulipány, kopretiny. A taky bylinky. Jen si vzpomeňte na tu vynikající polévku, která voněla čerstvě použitými surovinami.

Květiny podle babičky

Máte u svého bytu nebo domečku zahrádku a chcete ji osázet stejnými květinami, které rostly na babiččině zahrádce? Nebo jen chcete vědět, po jakých květinách pátrat? Čtěte dál!

Kopretina
Kopretina bílá měla na zahrádce našich babiček své místo. Vytrvalá a výrazně kvetoucí rostlina dosahuje až výšky 80 centimetrů a začíná kvést koncem května.

Hvozdík
Rostlina s drobnými kvítky, kterou možná znáte jako „slzičky panenky Marie“. Pěstují se jako jednoleté nebo dvouleté rostliny krásných barev. Nejsou nijak náročné, odmění se vám nádherným vzhledem.

Astra
Okrasná květina divokého vzhledu známá také jako Hvězdnice má svůj původ v Číně, Mongolsku a na Korejském poloostrově. Naše zahrádky zdobí v mnoha barvách, výškách i tvarech. Jsou nejvhodnější na podzimní pěstování.

Tulipán
Nejvznešenější ozdoba jarních záhonů, která poměrně dlouho vydrží i ve váze. Na záhonech se objevují v mnoha barvách, doma dokáže barevný mix tulipánů prozářit každou místnost.

Cínie
Letničky, které vyniknou jak na zahradě, tak ve váze, nebo na terase. Daří se jim na sluníčku, díky postupnému výsevu mohou zahrádku zdobit poměrně dlouhou dobu.

Fialka
Violka vonná provoní každou zahrádku. Víte, že právě fialku dával dřív chlapec dívce, kterou chtěl získat?

Jiřiny
Nenáročná květinka, která pochází z tropické Ameriky a říká se jí něžně „Jiřinka“. Je královnou pozdních zahrad, co do množství odrůd může konkurovat i růžím.

Třapatka
Taky si vybavujete žluté nebo nachové květy, které vám dost možná připomínaly kopretiny, ale o kopretiny nešlo? Dost možná šlo o Třapatku zářivou, která patří mezi nejcennější trvalky zahrad, nebo třapatku nachovou, která je známá jako echinacea purpurea.

Zvonky
Nezvoní, každou zahrádku ale rozzáří. Rostliny, které ve středověku rostly jako plané, brzy našly své místo na zahrádce našich babiček. Svědčí jim volná půda, vysazovat by se měly do skupinek. Snesou jak přímé slunce, tak polostín.

Kosatce
Vzpřímené trvalky známé také jako irisy jsou oblíbené pro pestré barvy, široké využití a krásu. Prospívají na slunném i chráněném stanovišti.

Růže
Klasika, která by neměla chybět na žádné květinové zahrádce. Bílé, žluté, červené, růžové i rudé, všechny byste tam našli. Největší přednost růží na zahrádce kromě krásy? Jejich dlouhověkost.

Víte, že ve většině případů šlo o květiny, které nevyžadovaly žádnou náročnou péči a hodily se k řezu a vázání krásných kytic? Někdy je ženy i sušily a tvořily z nich vazby na zimu. Mnohé trvalky byly navíc léčivé a přinášely úlevu při zdravotních obtížích.

Expresní doručení

za několik hodin po celé ČR.

Kytici doručíme kamkoliv po celé ČR. Klidně dnes a už za pár hodin. Zaplaťte kartou nebo převodem.

Garance čerstvosti

za kvalitou si stojíme.

Čerstvé květiny pro vás pečlivě vybíráme každý den na květinových trzích.

Přání ke květině zdarma

pošlete s kyticí i vzkaz.

Překvapte obdarované zamilovaným vzkazem nebo milým přáním. Doručíme ho zdarma společně s kyticí.

Prvotřídní služby

máme více než 15 let zkušeností

Spokojeným zákazníkům jsme doručili už více než 70 000 květin a obdrželi certifikát Ověřeno zákazníky od Heureka.cz.