Menu
+420 602 686 696
Měna: USD, EUR Jazyk: EN, RU Přihlásit se Vyhledat
Rozvoz květin > Pro Vás > Magazín

Jak se v průběhu roku mění cena řezaných květin?

06.11.2019 | Dana Rohová

Češi milují květiny. Nejen ženy, ale stále častěji i muži rádi dostávají čerstvě řezané květiny. K svátku, k narozeninám, k Valentýnu, výročí, na Nový rok, na konci školního roku. Od nákupu květin nás neodradí ani jejich měnící se cena. Jak se v průběhu roku mění? Co ji ovlivňuje?

Původ květin

Kde květiny vyrostly? Odkud se k nám dovezly? Nebo jsou vypěstované u nás? V našich květinářstvích se nejčastěji prodávají květiny s původem z Nizozemí, případně ještě Ekvádoru, Kolumbie či Keni.

Květina, kterou pěstují odborníci třeba v Nizozemsku bude stát určitě jiný peníz, než květina pěstovaná nikoli s láskou a profesionální péči, ale pro kvantitu.

Takové květiny pak nejčastěji najdete v supermarketech, kde jsou za zlomek ceny. Ani tam jim není věnována přílišná péče. Vloží se do nádoby s vodou a nikdo neřeší teplotu jejich skladování, ani speciální výživu.

Druh květin

Nejoblíbenější jsou růže, tulipány, gerbery, lilie, karafiáty i chryzantémy. Každá květina je jinak náročná na pěstování, uchovávání i transport. I to se odrazí v ceně za květinu.

Roční období

Cena sezónních květin bývá nižší než cena ostatních. Proč by také ne, když právě toto kvítí je snadno k dostání i ve větším množství. Jakmile ale bude po sezóně a bude třeba kytky dovážet, cena vyletí nahoru.

Příležitost a poptávka

Nejvíc květin se prodá na svatého Valentýna a ke Dni matek, nebo Mezinárodnímu dni žen. Cena květin se tak odráží od poptávky. Květináři by byli hloupí, pokud by toho nevyužili.

Cesta květin od pěstitele na váš stůl

Málokterý květinář nakupuje kytky přímo od pěstitele. Většinou to bývá tak, že pěstitel prodá květiny na burzu, kde je koupí velkoobchod. A právě od tohoto velkoobchodu je pak koupí samotný květinář. Náklady na mzdy pěstitelů, zalévání a hnojení květin a doprava něco stojí. Na burze se cena navýší o další náklady.

Kdo si kytici půjde koupit do kamenného květinářství, musí pak počítat s dalším razantním navýšením. Nájem, mzdy floristů, skladovací prostory – to vše zase něco stojí.

Právě tady získávají výhody internetová květinářství. Cesta květin není tak složitá, některé procesy lze vynechat. Provozní náklady jsou nižší a je zde prostor pro příjemnější cenu. Na druhou stranu – pokud budete chtít využít rozvozu květin, musíte si připočítat cenu dopravy.

Nenechte se odradit cenou. Darovat květiny je nádherné gesto, které dokáže říct víc než tisíc vyřčených slov. Na to nezapomínejte.

Expresní doručení

za několik hodin po celé ČR.

Kytici doručíme kamkoliv po celé ČR. Klidně dnes a už za pár hodin. Zaplaťte kartou nebo převodem.

Garance čerstvosti

za kvalitou si stojíme.

Čerstvé květiny pro vás pečlivě vybíráme každý den na květinových trzích.

Přání ke květině zdarma

pošlete s kyticí i vzkaz.

Překvapte obdarované zamilovaným vzkazem nebo milým přáním. Doručíme ho zdarma společně s kyticí.

Prvotřídní služby

máme více než 15 let zkušeností

Spokojeným zákazníkům jsme doručili už více než 70 000 květin a obdrželi certifikát Ověřeno zákazníky od Heureka.cz.