Menu
+420 602 686 696
Měna: USD, EUR Jazyk: EN, RU Přihlásit se Vyhledat
Rozvoz květin > Pro Vás > Magazín

Smuteční kytice za vás řekne téměř vše

18.06.2019 | Dana Rohová

Květinami můžete vyjádřit snad úplně vše – dokonce i zármutek ze ztráty blízkého člověka. Vhodně zvolená smuteční kytice za vás řekne více než tisíc slov. S její pomocí projevíte svou úctu a postaráte se o důstojné rozloučení.

Růžemi nikdy nic nezkazíte

Smuteční kytice mohou mít celou řadu různých podob. Ti nejbližší příbuzní často volí i věnce nebo květiny aranžované do různých tvarů. Obecně platí, že by kytice neměla být příliš výstřední a barevná. Vždy je lepší kombinovat méně barev a při jejich výběru přemýšlet. Pro pány i dámy volíme tmavší, tlumené barvy – nejčastěji se jedná o červenou nebo fialovou. U mladších lidí lze zvolit i bílé nebo jiné světlejší květy. Určitě to ale není pravidlem. Každá barva má svůj význam a podle toho je možné sestavit i smuteční kytici.

Pokud jde o druh, nejoblíbenější jsou smuteční kytice z růží. Kromě růží však můžete bez obav sáhnout i po gerberách, karafiátech, liliích, chryzantémách, kalách nebo orchidejích.

U smutečních kytic dodržujte pravidla

Výběrem vhodného druhu květin to však zdaleka nekončí. Snad ještě důležitější než druh květin je jejich počet. Smuteční kytice složená ze 4 rostlin je vždy tvořena sudým počtem květin. Lichý počet u takto malé kytice by byl opravdovým krokem vedle – to ale v každém květinářství moc dobře vědí, takže stačí zmínit, o jakou událost se jedná. V případě, že kytice obsahuje 5 a více kvetoucích rostlin není počet rozhodující.

Nejen věnce, ale i samotné kytice poté můžete doplnit stuhou se vzkazem. Existuje celá řada standardně využívaných textů, lze však zvolit i svůj vlastní. Na stuhu je vhodné uvést, komu je vzkaz určen a kdo jej předává. Stuhy jsou k dispozici v mnoha barvách – nejčastěji jsou vidět zelené, vínové, černé a bílé stuhy. Výjimkou však nejsou ani stuhy v barvách trikolóry, které jsou mimo jiné používány na státních pohřbech.

V neposlední řadě je vhodné myslet na správné předání kytice. Věnce a květinové instalace by měly být do obřadní síně doručeny s dostatečným předstihem, aby mohlo být zajištěno jejich vhodné umístění. Kytice poté můžete donést až na samotný obřad, kde je před jeho začátkem umístíte k rakvi. V případě nemožnosti vaší účasti na obřadu je možné objednat rozvoz květin po Praze a celé ČR, který zajistí výrobu kytice a její doručení do obřadní síně včetně vystavení u rakve.

Moc dobře víme, že v tak smutných chvílích má každý pozůstalý mnoho vlastních starostí. Proto nabízíme vazbu a následné doručení květin kamkoli po České republice. Ať už tedy sháníte smuteční kytice v Praze nebo smuteční kytice v Brně, na nás se můžete spolehnout. Vybírat lze z hotových vazeb, samozřejmostí je však i kompletní sestavení kytice dle vlastního výběru.

Expresní doručení

za několik hodin po celé ČR.

Kytici doručíme kamkoliv po celé ČR. Klidně dnes a už za pár hodin. Zaplaťte kartou nebo převodem.

Garance čerstvosti

za kvalitou si stojíme.

Čerstvé květiny pro vás pečlivě vybíráme každý den na květinových trzích.

Přání ke květině zdarma

pošlete s kyticí i vzkaz.

Překvapte obdarované zamilovaným vzkazem nebo milým přáním. Doručíme ho zdarma společně s kyticí.

Prvotřídní služby

máme více než 15 let zkušeností

Spokojeným zákazníkům jsme doručili už více než 50 000 květin a obdrželi certifikát Ověřeno zákazníky od Heureka.cz.