Menu
+420 602 686 696
Currency: USD, EUR Language: CZ, RU Log in Search
Front page > Shopping cart > How the delivery works

How the delivery works

Delivery via courier

Order a bouquet from the comfort of your home, office or when travelling, and pay via credit card or another method. You can place the order from a PC, tablet or a smartphone. We will deliver the bouquets to your chosen one, as soon as possible – on the same day, or even within a few hours. We will deliver the bouquet to any address in Czech Rep.

You do not need to care about anything else.

We monitor your order constantly. If a major problem occurs, we solve it with you. After a successful delivery, we inform you via email. 

See more about towns, townships and villages into which we deliver at Flower Delivery.

What our customers say about us

Pouzivam kvetinove objednavky a doruceni kazdy rok k narozeninam me maminky. Webova stranka je velmi spolehliva a doruceni kvetin vzdy v ojednane lhute.

Gabina 6.4.2019

Já oceňují výhodnost, spolehlivost a profesionalitu vaší služby protože objednávám z USA. Používám Vaší služby už alespoň 3 roky.

Jitka, Phoenix, USA 5.4.2019

Květiny jsem objednávala v neděli večer z pohodlí domova (vesnice v Moravskoslezském kraji) a kytice byla přesně podle instrukcí dodána v Praze hned v pondělí odpoledne. Vše proběhlo k mé naprosté spokojenosti a květiny udělaly velkou radost.

Ověřený zákazník 4.4.2019