Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

My a covid - od 15.4.2020 jsme plně v provozu

23.03.2020 | Dana Rohová

Od 15.dubna 2020 opět otevřeno | KvětinyOnline

Aktualizace  14.4.2020:
Zítra, 15. dubna 2020 v 8:30 hod. otvíráme naši provozovnu na adrese Jugoslávských partyzánů 33, Praha 6. Čerstvé květiny jsou již v kamionu na cestě do ČR. Provoz prodejny bude v plném rozsahu bez omezení v pracovní dny od 8:30 hod. do 17:30 hod. a v sobotu od 9:00 hod. do 12:00 hod. E-shop funguje v plném rozsahu. Stavte se nebo objednejte online a udělejte radost jarní kyticí!

Aktualizace  9.4.2020:
Dnes jsme stanovili datum otevření kamenného obchodu. Prodejna bude otevřená  od 15. dubna 2020. Ráno nám dorazí čerstvé květiny. Od tohoto data bude možné objednávat na e-shopu bez omezení. Tak se stavte nebo objednejte, moc se na vás těšíme!

Aktualizace  3.4.2020:
S ohledem na současnou situaci jsme se v KvětinyOnline.cz rozhodli od pondělí 6. dubna 2020 přijímat objednávky v omezeném režimu na rozvoz květin po Praze a celé ČR. Prodejnu v Praze 6 zatím plánujeme otevřít až po Velikonocích. O přesném datu Vás budeme informovat.

Aktualizace  31.3.2020:
S postupujícím časem se situace v kamenných květinářstvých nelepší. Lidé evidentně nechtějí nikam chodit a dodržují pravidla pro vycházení, která stanovila vláda. Prázdné ulice jsou toho nejlepším důkazem. Další článek na Novinky.cz, který popisu nelehkou situaci situaci u kolegů, která platí pro celou ČR.

Aktualizace 25.3.2020:
Na Novinky.cz vyšel článek "Máme sice otevřeno, ale prázdno.", který popisuje současnou situaci v prodeji květin. Je to článek z Prahy, ale platí to pro celou ČR.

Aktualizace 24.3.2020:
Na SeznamZprávy.cz vyšel článek "EET ukazuje, co se stalo s byznysem.", v kterém se dočtete, jak to vypadá v dnešní době v maloobchodě mimo potraviny z pohledu dat z EET.

My to vidíme takto

V podnikání se řídíme pravidlem, že je lepší problém odstranit v zárodku nežli pak pracně řešit nastalé komplikace. Určitě jste v životě nad něčím mávli rukou a ono to přerostlo do zásadní nesnáze v nejméně vhodnou dobu. Např. rozsvítila se Vám varovná kontrolka v autě a jezdili jste dál. No a pak jste jednoho dne dojeli, když jste zrovna pospíchali na schůzku či někam jinam.

A takto jsme přistoupili i my k rozhodnutí vlády, když 13.3.2020 ve večerních hodinách vyhlásila povinnost uzavřít prodejny vč. květinářství z důvodu virové nákazy SARS-CoV-2. Jelikož představa, že bychom se sami stali nosiči viru a mohli bychom nakazit zákazníky a mezi nimi i své přátele, nás děsí. Tak jsme v sobotu 14.3. veškeré květiny rozdali, nebo odvezli do kompostárny a stornovali objednávky z e-shopu naplánované na další týden.

Jaké bylo naše překvapení, když 16.3. ráno jsme se dočetli, že květinářství mohou být otevřena. Bohužel navezení kompletního sortimentu je náklad v řádu desetitisíců Kč, což je zvládnutelné. Ale od dodavatelů jsme dostali informace, že v sobotu přesměrovali kamiony se zbožím do jiných států a prodávali je tam se ztrátou.

A aby toho nebylo málo, již v pondělí začalo být jasné, že ochota zákazníků nakupovat květiny se blíží k nule. Navíc zprávy z burzy, kdy více jak 40% květin určených k prodeji je vyhozeno, zbylých cca 60% prodáno pod cenou a na další den je povolen limit pro pěstitele pouze ve výši 30% nevěstily nic dobrého (videa z květinové burzy najdete na našem Facebooku.

Je nám jasné, že bychom nemohli udržet standard na který jste zvyklí a proto jsme kamenný obchod a e-shop uzavřeli. Všichni z KvětinyOnline.cz jsme se zařadili mezi vás, kteří jste doma a minimálně vycházíte ven. Přejeme vám, ale i sobě, aby toto složité období co nejdříve skončilo a mohli jsme se opět setkat s kyticí v ruce.

Zdroj foto: YouTube

Měna
Jazyk