Menu
+420 602 686 696
Měna: USD, EUR Jazyk: EN, RU Přihlásit se Vyhledat
Rozvoz květin > Pro Vás > Magazín

Růže: královna květin, která se proplétá celými dějinami lidstva

13.11.2018 | Dana Rohová

Na celém světě snad neexistuje žena, kterou by nepotěšila květina darovaná z lásky. Pokud se rozhodnete svou vyvolenou potěšit, určitě nic nezkazíte růžemi. Ty jsou od nepaměti symbolem lásky i krásy. S jejich pomocí tak můžete beze slov vyjádřit, jak moc je pro vás důležitá.

Něco z historie

Růže se ve všech svých barevných podobách proplétají celou historií lidstva. Podle odhadů jsou staré přibližně 35 milionů let. Vždy byly považovány za symbol lásky a krásy, svou roli však sehrály i ve válce. Konkrétně ve válce o Anglii, která se následně zapsala do dějin pod názvem „válka růží“. Růže již od nepaměti sloužila jako symbol mnoha šlechtických rodů. Nejinak tomu bylo i v tomto boji, v němž válčili Yorkové pod symbolem bílé růže a Lancasterové, kteří měli ve znaku růži rudou. Tím ale sláva růží zdaleka nekončí. Ronald Reagan růži dokonce jmenoval americkou národní květinou. Kromě toho růži nalezneme ve znaku několika amerických států a také českých měst.

Růže zkrátka jsou a vždy byly oblíbené po celém světě, a to napříč různými společenskými vrstvami. Milovali je šlechtici, kteří si z nich vytvářeli rozsáhlé růžové zahrady u svých sídel, i prostí poddaní, kteří je pěstovali na svých skromných zahrádkách. V současné době rozeznáváme přibližně 150 druhů růží, které rostou všude od Aljašky až po rovníkovou Afriku.

Barevná růže vyjádří vše od úcty až po tajnou touhu

Růže však nejsou jen překrásnou ozdobou zahrádek, ale také oblíbenou květinou do kytic. Růžemi můžete vyjádřit nejen svou lásku, ale také celou řadu dalších citů. Ani to není žádná novinka – muži za sebe nechávali růže hovořit už ve staré Anglii.

Květomluva je opravdová věda – a u růží to platí dvojnásob. Každou barvou řeknete něco úplně jiného. Rudou růží dáte najevo svou vášeň, tou bílou zase nejčistší formu lásky a úcty. Barvou romantické lásky, elegance, pochopení a obdivu je růžová. Žlutá růže za vás vyjádří přátelské city a popřeje štěstí i brzké uzdravení v případě nemoci. Oranžovou růží lze vyjádřit své tajné city k obdarované osobě. Opatrní však buďte s tmavšími tóny, které přecházejí do hněda – těmi velmi snadno upozorníte na svou žárlivost nebo vztek. Bez obav však můžete sáhnout i po méně obvyklých barvách. Velmi populární je třeba modrá růže, s jejíž pomocí dáte najevo svou věrnost a vnitřní vyrovnanost, nebo fialová růže, která symbolizuje pokoru. Až tedy příště budete vybírat růže do kytice, udělejte to opravdu pečlivě. Jedině tak vyjádříte pouze to, co opravdu chcete říci.

Vyberte si i vy svoji kytici růží z našeho květinářství.

Další články, které by Vás mohly zajímat

Expresní doručení

za několik hodin po celé ČR.

Kytici doručíme kamkoliv po celé ČR. Klidně dnes a už za pár hodin. Zaplaťte kartou nebo převodem.

Garance čerstvosti

za kvalitou si stojíme.

Čerstvé květiny pro vás pečlivě vybíráme každý den na květinových trzích.

Přání ke květině zdarma

pošlete s kyticí i vzkaz.

Překvapte obdarované zamilovaným vzkazem nebo milým přáním. Doručíme ho zdarma společně s kyticí.

Prvotřídní služby

máme více než 15 let zkušeností

Spokojeným zákazníkům jsme doručili už více než 50 000 květin a obdrželi certifikát Ověřeno zákazníky od Heureka.cz.