Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Které hrnkové květiny nejlépe hodí do kanceláře?

21.03.2018 | Dana Rohová

Pokojové květiny a jejich obliba | KvětinyOnline

Jako každé rostliny i pokojové květiny mají svá specifika pro pěstování. Existují proto druhy, které se do interiéru hodí více a krásně ve vašich domovech či kancelářích vyniknou. Které pokojové květiny si pořídit a jak se o ně postarat?

Azalka

Jemná krása azalek rozzáří každý pokoj. Umístěte je vždy na světlé a chladnější místo. Zároveň azalkám poskytněte propustný substrát s nižší hodnotou pH a zalévejte tak, aby byl substrát vždy trochu vlhký, ale nikdy ne mokrý.

Náš tip: Užijte si barevnou květinovou parádu a objednejte si "florální festival". Každá kytice bude jako malý koncert barev a my ji doručíme až k vám, ať už jste kdekoli v České republice, i do menších měst, jako jsou Doksy nebo Nýrsko, i dnes.

Brambořík

Pohled na barevný brambořík vám vždy zvedne náladu. Postarejte se o něj tak, aby vám co nejdéle vydržel zdravý a krásný. Brambořík potřebuje jasné, rozptýlené světlo, ale přímé slunce mu dobře nedělá. Zalévejte rostlinu přes misku s vodou a uchovávejte v teplotách okolo 15 °C, třeba na chodbě.

Fíkus

V teplejších a světlejších bytech se bude krásně vyjímat fíkus. Neumísťujte ho na přímé slunce, ale světlo mu zajistěte. Pozor, abyste fíkus nepřelili a nevystavili ho příliš nízkým teplotám a průvanu. Pokud se ale krátkodobě ocitne v teplotě okolo 10 °C, tak se nic nestane.

Tchynin jazyk

Netroufáte si na velké pěstování anebo na něj nemáte čas? Tchynin jazyk je nenáročný a nesmrtelný a skvěle se hodí jako květina do kanceláře. Přežije přímé slunce, nepravidelné zalévání a téměř všechny teploty. Této rostlině se dobře daří v teplotách okolo 20–25 °C, zvládne ale i 15 °C.

Břečťan

Další hrnkovou květinou, která není náročná na pěstování, je břečťan. Stačí, když ho budete pravidelně zalévat. Jenom pozor, abyste rostlinu nepřelili. Občas břečťanu prospěje hnojení tekutým hnojivem. Ale jinak nepotřebuje žádnou prvotřídní péči a v kanceláři se mu povede dobře.

Kaktusy

Kaktusy jsou kancelářská klasika. Nepotřebují téměř žádnou péči a přitom zvládají náročné podmínky, ba přímo milují sucho a slunce. Potřebují substrát, který je dobře propustný a bohatý na kamínky, aby jim připomněl rodné Mexiko.

Palmy

Palmy v pokoji? Ano! Takzvané pokojové palmy jsou krásné a dekorativní rostliny, které se hodí jak do kanceláře, tak do domácnosti. Dobře snášejí plné, rozptýlené světlo a teplotu okolo 20 až 23 °C. Pozor, palmám vadí průvan a chladná podlaha.

Masožravky

Jste vůči masožravkám trochu ostražití? Nebojte se, tyto hrnkové rostliny nekoušou! Nejlépe jim udělá rašelina, kterou můžete smíchat s perlitem nebo křemičitým pískem. Masožravky potřebují hlavně dostatek vody a nemají problém ani s příliš vlhkým prostředím.

Sháníte dokonalé květiny do kanceláře? Vyberte si osvědčenou klasiku, případně vsaďte na exotické druhy. Krásné hrnkové květiny dokážou zpříjemnit den a zkrášlit každé prostředí.

Měna
Jazyk