Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Proč kytice vypadá na fotce jinak než v reálu?

30.12.2019 | Dana Rohová

Proč kytice vypadá jinak než na fotu? | KvětinyOnline

Akutně sháníte kytici a hledáte tu nejkrásnější. Přeci někomu, na kom vám záleží, nepošlete mdlé květiny, které dlouho nevydrží. Konečně jste našli květinovou vazbu, která vám vzala dech. Objednali jste ji a čekáte na její doručení.

Ejhle, ona ve skutečnosti vypadá jinak než na obrázku. Místo bílých růží máte krémové, ta oranžová taky není tak oslnivá jako na fotce, o stoncích nemluvě. Co se stalo?

3 důvody, proč kytka na fotce vypadá jinak než ve skutečnosti

Focení květin předchází obrovská příprava.

Každý obchodník, který chce svůj produkt prodat, si ho nechá nafotit v profesionálním fotoateliéru. Tam mají k dispozici tu nejlepší a nejmodernější techniku. Vše pěkně nasvítí, připraví vhodné pozadí, dají si práci s hledáním nejlepší kompozice. Případné chyby se navíc dají vyretušovat.

Jinak tomu přeci není ani u rodinných fotografů. Když si zaplatíte za rodinnou fotografii, kterou se chcete všude chlubit, nechat si ji zarámovat, tak taky chcete, aby vypadala nejlíp jak může. Přeci nebudete mít zarudlé oči, na tváři pupínek a na hlavě vrabčí hnízdo.

Náš tip: Otevřete bránu do světa barev a vůní a objednejte si svůj vlastní květinový portál. Naše magické květiny vám poskytnou průchod do krásného světa a dorazí k vám kamkoliv v České republice, včetně Sedlčan nebo Bílovce, i dnes.

Jak probíhá profi focení květin?

 • Čerstvé květiny se doručí do ateliéru, kde se pečlivě naaranžují.
 • Připraví se vhodné osvětlení.
 • Fotograf hledá vhodný úhel pro focení.
 • Scéna se nasvítí kvalitní fotografickou technikou a vyfotí profesionálním fotoaparátem, který zaručí, že fotografie budou perfektně ostré a budou mít ideální barvy.
 • Následuje postprodukce, tedy úprava fotek. Ořez, retuš, bílé pozadí, úprava „neposlušných“ lístků a stonků apod.
 • Úprava výsledné fotografie pro účely, ke kterým je určena (rozlišení, velikost fotky, …)

Nikdy se nesejdou dvě zcela shodné květiny

Každá je originál. Vždyť jsou to rostliny, které rostou a jejich vzhled záleží na tom, jaké je zrovna počasí, kolik sluníčka se k nim dostalo, jaké byly celkové podmínky pro jejich vývin.

 • Jedna růže může mít pět trnů, jiná devět.
 • Žíhání květů bude jednou tmavší, podruhé o odstín světlejší.
 • Stonek nebude vždycky rovný.
 • Lístky nejsou souměrné.
 • Poupata nejsou stejně velká, nemají shodný počet okvětních lístků.

Ani v lidské říši nejsou všichni shodní. A to ani když jde o jednovaječná dvojčata. Nějaký ten odlišný znak tam prostě vždycky bude.

Jinak fotí mobil a jinak profesionální technika

Každý přístroj má jiné rozlišení a jiné možnosti. Obrázek vyfocený mobilem nikdy nebude shodný s tím, který je pořízen kvalitní technikou. Deset fotoaparátů nechá vzniknout deseti odlišným fotkám.

Každý monitor má jiné nastavení

Ať už se na obrázek kytice díváte na notebooku, stolním počítači, mobilu, nebo tabletu, musíte počítat s tím, že každý monitor má jinak nastavené barvy a světlost. Schválně – otevřete si jeden a ten samý obrázek na různých zařízení. Uvidíte, že pokaždé bude kytice vypadat trochu jinak.

I když chcete co nejdokonalejší kytici, nezapomínejte na to, že v originalitě je krása.

Měna
Jazyk