Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Jak na podzimní květinovou výzdobu?

05.12.2019 | Dana Rohová

Jak na podzimní květinovou výzdobu? | KvětinyOnline

Podzim už je v plném proudu. Někteří z nás ho už nedočkavě vyhlíželi, jiní by se zase rádi vrátili do slunečních letních dní. Co naplat, příroda si nedá poroučet. A podzim přeci rozehrává kouzelnou hru barev. Přeneste si trochu té krásy i domů.

Jak na podzimní dekorace?

I doma můžete mít kousek přírody. Stačí se dívat kolem sebe. K výrobě podzimní květinové dekorace využijete nejen kytičky, ale i různé přírodniny. Výsledkem bude útulnější interiér.

Pro výrobu podzimních dekorací se hodí hlavně květy, které dlouho vydrží, větvičky křovin, šípek, větvičky z lesa apod.

Které rostliny do podzimní dekorace patří?

Hlavně ty žluté a oranžové. Přesně to jsou totiž barvy podzimu. Pak by taky měly něco vydržet a neopadat hned, jak je donesete domů. Z čeho podzimní dekoraci vytvořit?

Náš tip: Vydejte se na květinovou expedici a objednejte si kytici plnou exotických květů. My vám přivezeme kousek tropů a doručíme ho kamkoliv v České republice, včetně Sezimova Ústí nebo Kaplice, a to i dnes.

Krásná chryzantéma

Některými milovaná, jinými zatracovaná. Mnozí z nás si myslí, že patří jen do květin na hřbitov. To je ale omyl. Chryzantéma je krásná a vděčná květina, která má dlouhou výdrž, navíc v kyticích skvěle vypadá.

Barevná škála chryzantém je obrovská, od bílé přes růžovou, oranžovou, červenou až po zelenou. Vybírat můžete mezi drobnokvětými chryzantémami a těmi velkokvětými. Obě varianty vypadají skvěle.

Náš tip: Když mezi ně vložíte třeba větvičku se šípky, hned máte doma netradiční, ale o to krásnější, podzimní dekoraci.

Suché květiny

I ty k podzimu patří. Vydejte se na zahrádku, do lesa nebo jen tak na procházku a dívejte se kolem sebe. Najdete tam poklady, z kterých vzniknou krásná aranžmá. I takový bodlák nadělá hodně parády, když k němu přidáte sušenou levanduli, větvičku s krásnými šípky, vřes a pár klásků obilí.

Ozdobná tykev

Čeká vás návštěva a vy ji chcete ohromit netradiční výzdobou stolu? Vyzkoušejte ozdobnou tykev.

Můžete ji jen obalit větvičkou se šípky, nebo uříznout vršek, dýni vydlabat a do ní naaranžovat květiny. Děti zase ocení šklebílky z dýní a la halloweenská strašidla. Další možností je truhlík plný podzimních pokladů ze zahrádky dozdobený okrasným zelím a krásně barevnými dýněmi.

Kaštany, šišky, bukvice a barevné listí

Příroda kolem nás je jako nekonečná studnice plná pokladů. Stačí nasbírat pár kaštanů, žaludů a dalších plodů, nasypat je do sklenice, přidat svíčku a dekorace je hotová. Nebo nasbírat barevné listí, plody jako kaštany, šípky a šišky, do květináče dát aranžovací hmotu a ozdobit ji všemi těmi krásnými plody podzimu.

Zapojte fantazii, zajděte si na procházku a vyzdobte si domov netradičními dekoracemi, které nikdo jiný nemá. Bude vás hřát pomyšlení na to, že jste je sami a s láskou vyráběli.

Měna
Jazyk