Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

5 tipů na nejkrásnější vázy

27.04.2020 | Dana Rohová

Jakou vázu zvolit, aby květina vynikla? | KvětinyOnline

Nedovedete si domov bez krásně barevné kytice na stole představit? My také ne. Aby vám ale kytice dělala dlouho radost a nemuseli jste si za pár dnů kupovat novou, je třeba se o ni dobře starat a taky ji umístit do vhodné vázy. Jak vybrat tu pravou a zároveň nejkrásnější?

Vázy dodají interiéru ten správný šmrnc

Všechno, co doma máte, odráží vaši osobnost. Ani v případě vázy tomu není jinak. Je třeba ji ale vybírat nejen s ohledem na své vlastní představy a touhy, ale také na místo, kde bude stát. Do prostě zařízeného pokoje se určitě nebude hodit bohatě zdobená váza, na malý stoleček zase nedáte mohutnou vázu, pod jejíž tíhou by se mu podlamovaly nožičky.

Náš tip: Ponořte se do oceánu barev a objednejte si radost v podobě naší květinové kompozice. Naše záplava květů dorazí k vám kamkoliv v České republice, ať už to je Broumov, Roztoky, nebo kdekoli jinde, a to dokonce ještě dnes.

Skleněnou, porcelánovou, kulatou nebo hranatou?

Na trhu je široká nabídka. Už dávno se vázy nedávají jen na stůl, ale i na podlahu nebo stěnu. Podlahové vázy jsou větší, ty nástěnné dodávají místnosti jedinečnou atmosféru. Můžete je buď zavěsit jen tak na zeď, nebo je umístit třeba do výklenku ve stěně. Uvidíte, že se tam hned budete cítit lépe.

Jaký zvolit materiál?

Skleněné vázy jsou klasika, která se nikdy neomrzí a propustí ke květinám tolik potřebné světlo. Keramické vázy seženete jak v moderním, tak retro provedení. Slyšeli jste už o vázách z ratanu?

  • Vázy ze skla jsou dostupné v mnoha velikostech. Vzhledem k tomu, že jsou čiré a jednoduché, barevná kytice složená z růží, gerber, eustomy nebo orchidejí v nich skvěle vynikne. Nezapomeňte ale pravidelně měnit vodu.
  • Když keramickou vázu barevně sladíte s okolním interiérem, bude úžasným doplňkem. Hodí se do ní hlavně luční kvítí.
  • Ratanové vázy vhodně doplní místnost s nábytkem ze stejného materiálu.

Kulatá nebo hranatá váza?

Většina z nás nejčastěji sahá po klasické kulaté váze. To je totiž sázka na jistotu. Je pěkná, stabilní a hodí se do každého interiéru. Ty hranaté ale taky nevypadají špatně, báječně doplní každý moderní byt.

V jaké váze to květinám bude slušet?

  • Do každého interiéru se hodí třeba Skleněná vinutá váza Silvia, která je 20 centimetrů vysoká.
  • Do italských Benátek vás alespoň v myšlenkách přenese skleněná váza Gondola od Crystalexu.
  • Trendy metalické zbarvení proužků a pruhů na skleněné váze Villeroy a Boch Manufacture Swirl vás zaujme na první pohled.
  • Venkovsky zařízený interiér vhodně doplní keramická váza ve vintage stylu. Co takhle váza ve tvaru džbánu?
  • Líbí se vám proutěné věci? Co takhle proutěná bílá váza z jedné strany doplněná o plastovou vložku?
Měna
Jazyk