Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

9+3 tipy, aby vám řezané růže dlouho vydržely krásné

22.02.2021 | Dana Rohová

Péče o růže aby co nejdéle vydržely | KvětinyOnline

Dostali jste krásnou kytici růží a chcete, aby vám dlouho vydržela? Pak musíte znát několik triků, které jejich životnost prodlouží. Jen čistá váza a voda totiž nestačí.

Růže patří k nejoblíbenějším květinám

Růže jsou symbolem lásky, proto si je dávají zejména zamilovaní. Vzhledem k tomu, že je většina žen přímo zbožňuje, je klidně můžete dát i mamince, sestře, kamarádce a dalším osobám, kterých si vážíte a máte je svým způsobem rádi. A nezapomeňte, růžové růže jsou vhodné také k omluvě.

Víte, že pokud chcete udělat někomu radost, objednejte si kytici s rozvozem. S láskou ji pro vás připravíme a doručíme po celé, Česku, a to i do měst jako Litomyšl nebo Lanškroun, ještě dnes.

Jak se o růže postarat, aby ve váze vydržely dlouho krásné?

Pokud chcete, aby vám růže dělaly ve váze dlouho radost, věnujte jim tu správnou péči.

  • Jste to vy, kdo růže kupuje? Pak sáhněte vždy po těch čerstvých, které nejsou zvadlé a působí na vás dobrým dojmem.
  • Květy růží by měly být vitální, robustní a výrazných barev.
  • Dostali jste kytici růží? Co nejdříve seřízněte jejich stonky ostrým nožem. Šikmý řez proveďte tak, aby byla jeho plocha co největší.
  • Stonek zbavte všech přebytečných listů a trnů, které by byly ponořené ve vodě. Nejenže by nevypadaly pěkně, ale také by kazily vodu.
  • Připravte si čistou vázu s teplou vodou a růže do ní vložte. Proč teplou? Cévní svazky ve stonku se roztáhnou a voda se tak snáz dostane až ke květu. Růže vám pak ve váze vydrží delší dobu. Ideální je teplota vody kolem 35 °C.
  • Do vody můžete přidat květinové hnojivo, které dostanete ke květině.
  • Pro první napití květin by voda ve váze měla dosahovat zhruba do poloviny stonku, po hodině můžete vodu odlít. Ve váze by měla zůstat voda zhruba do výše jedné pětiny stonku.
  • Vodu měňte
  • Vázu postavte ideálně na chladnější místo, kam nedopadá přímé sluneční záření, není v dosahu topení ani průvanu. V místnosti nekuřte, do blízkosti vázy nedávejte ani místu s ovocem.
  • Některá z růžiček zvadla a už jí není pomoci? Odstraňte ji z kytice.

Víte, jak se provádí šikmý řez?

Vezměte si ostrý nůž, stonky vložte pod vodu a můžete se do toho pustit. Řez veďte zhruba 2 centimetry od konce stonku pod úhlem 45 stupňů. Zvětšíte tím plochu, kterou budou moci růže přijímat živiny.

Náš tip na závěr: Zdají se vám růže povadlé, ale ještě se jich nechcete vzdát? Zkuste je oživit!

Když růže začnou uvadat a jejich hlavičky se skloní, nemusíte se s nimi hned loučit. Zkuste je opět vložit do vázy s teplou vodou a na noc je zabalte (i s vázou) do novin.

Také můžete vsadit i na některou z babských rad, jako třeba vložit do vázy desetikorunu? Ta vodu obohatí o měď a růžička by také měla vydržet déle krásná a voňavá.

Víte, že růže je základním sortimentem v květinářstvích? Červenou růži koupíte prakticky v každém obchodě s květinami po celé ČR, také v květinářství v Havířově a ve Zlíně.

Měna
Jazyk