Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Promoce a květiny: Oslavte úspěch krásnou kyticí

20.03.2018 | Dana Rohová

Promoce a květiny: Oslavte úspěch kyticí | KvětinyOnline

Ukončili vaši blízcí úspěšně školu a chystáte se na jejich promoce? V žádném případě byste se na této velké slávě neměli objevit bez krásné kytice. Poradíme vám, podle čeho vybírat a které květiny volit pro ženy a které spíše potěší muže.

Kytice k promoci – pro magistry i pro bakaláře

Nejhonosnější univerzitní sály, kaple, speciální prostory. Promoce se odehrávají na historických nebo jinak důležitých místech a přistupuje se k nim jako k velké události v životě promujících. Podařilo se jim završit univerzitní studium a dosáhnout akademického titulu. Ať už jdete na promoci bakalářskou nebo magisterskou, vezměte s sebou pro končící studenty také květiny.

Náš tip: Otevřete si svůj vlastní květinový klub a objednejte si "florální spolek". Každá kytice bude mít své místo v tomto exkluzivním klubu a my ji doručíme kamkoliv v České republice, třeba do Valašských Klobouků nebo Náměště nadd Oslavou, i dnes.

Kytice k promoci pro ženy – barevné a romantické

Při výběru kytice k promoci se řídíme podle věku ženy a také podle toho, co se jí líbí. Mladším dívkám dáváme kytice v pestrých barvách, pro starší ženy volíme méně výrazné květiny. Potěší je růže nebo krásné lilie. Promoce jsou natolik slavnostní příležitost, že se hodí darovat i velkolepé exotické kytice v netradičních vazbách.

Kytice pro muže k promoci – exotika a bambusová vazba

Mužům se květiny obvykle darují jen k opravdu slavnostním příležitostem. A protože promoce jsou bezpochyby jednou z nich, tak byste i v tento den měli svým synům, bratrům, manželům či kolegům darovat krásné květiny. Vhodné jsou exotické kytice v bambusové nebo lýkové vazbě. Po uschnutí si zpravidla zachovávají svůj vzhled a vydrží několik let.

S předáním kytice nespěchejte

Když je slavnostní promoce u konce a akademičtí funkcionáři odcházejí ze sálu, ještě se nevrhejte ke svým ratolestem nebo blízkým s kyticí v ruce. Ta pravá chvíle nastává až po úplném skončení ceremoniálu a pravidelně také v jiné místnosti, než ve které probíhala promoce.

Jakmile kytici předáte, můžete se s hrdými majiteli vysokoškolského titulu odebrat na slavnostní oběd a ostatní dary předat až tam.

Měna
Jazyk