Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Sezóna svateb se blíží, nezapomeňte na výzdobu z květin

07.04.2022 | Dana Rohová

Sezóna svateb se blíží, jak na výzdobu? | KvětinyOnline

Svatba je pro každou ženu jedním z nejkrásnějších dnů v životě, pánové na tom jistě nejsou jinak. Kromě výběru svatebních šatů a obleku, místa pro obřad a hostinu je důležitá také květinová výzdoba. Výběr květin na svatbu je široký, odvíjí se nejen od vašich preferencí, ale také stylu svatby. Jak vybrat tu nejkrásnější květinovou svatební výzdobu?

Co všechno patří do květinové výzdoby na svatbu?

Čerstvé a voňavé květiny ke svatebnímu veselí neodmyslitelně patří, jejich výběr je třeba pořádně promyslet a naplánovat. Celá výzdoba by měla být v jednom stylu, měla by se nést v duchu svatby. Co všechno do ní patří?

  • Základem je svatební kytice pro nevěstu.
  • Zapomenout nesmíte na kytičky pro maminky.
  • Kytičku si zaslouží i družičky a svědkyně.
  • Do květinové výzdoby patří i korsáže pro ženicha a svatební hosty.
  • I výzdoba auta může být z květin.
  • Vyzdobit květinami je třeba i prostory, kde se koná svatba a hostina.

Náš tip: Překvapte své blízké a objednejte si luční kytici plnou lásky z našeho online květinářství. My ji s péčí připravíme a doručíme do rukou obdarované kamkoli v České republice, třeba do Liberce nebo Brna, ještě dnes.

Nejdůležitější je kytice pro nevěstu

Svatební kytice v rukou nevěsty je tradicí, dámy si ji dnes vybírají většinou samy. Dříve tomu bylo jinak, staral se o ni ženich a svojí nevěstě ji poslal až v den svatby. Svatební kytice může mít nejrůznější tvar, nejčastější volbou je ale kulatá svatební kytice. Té směle konkurují převislé a extravagantní vazby.

Víte, že ve svatební kytici by se měl odrážet vkus a originalita nevěsty? Kytice ji ale v žádném případě nesmí zastínit, nevěsta je přece tou nejdůležitější osobou. Vybírejte ji ve chvíli, kdy máte jasno o svatebních šatech a dalších doplňcích.

Kytice pro maminky, družičky a svědkyni

Květiny pro maminky, svědkyni a družičky by měla být v podobném stylu jako ta nevěsty, ale menší. Někdy se kytička dává i babičkám.

Náš tip: Svědkyně a družičky by květinu měly mít v ruce. Jenže družičky často nesou košíčky s okvětními lístky, svědkyně taky potřebuje volné ruce. Co s tím? Skvělým řešením je květinový náramek, který ladí s kyticí nevěsty a ukrývá v sobě některé květiny ze svatební kytice.

Korsáže

V klopě ženichova saka má své místo květinový prvek, který označujeme jako korsáž. I ta by měla ladit s kyticí nevěsty, navíc ale taky se sakem. Korsáž pro ženicha většinou obsahuje hlavní květ ze svatební kytice. Menší korsáže pak mohou zdobit i svědka a samotné svatebčany.

Výzdoba auta

I výzdoba na auto se realizuje v podobném duchu jako kytice pro nevěstu, může být buď jedna velká, nebo několik menších. Proč si na auto dávat prstýnky nebo figurky, když ho můžete ozdobit krásnými květinami?

Jak vyzdobit prostory, kde se svatební veselí odehrává?

Květinová výzdoba rozhodně nesmí chybět na svatební tabuli. Květiny tam mohou být buď jen položeny nebo naaranžovány ve vázách, atmosféru dotvoří okvětní lístky posypané po stole.

Výzdobu si ale zaslouží i místo, kde se odehrává obřad. Někdy se o ni nemusíte starat, záleží na místě, kde si řeknete své ANO.

Náš tip: Plánujete svatbu v létě? Co takhle obřad venku, pod svatební bránou zdobenou čerstvými květinami, popínavým břečťanem apod.?

Měna
Jazyk