Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Léto je obdobím svateb

21.07.2023 | Dana Rohová

Svatba v létě je nezapomenutelný zážitek | KvětinyOnline

Venku panuje nádherné letní počasí, svítí sluníčko a teploty se šplhají vzhůru. Všude kolem nás se zelená tráva a kvetou pestrobarevné květiny. Léto je období jako stvořené k tomu, abyste si s partnerem řekli ANO. Plánujete i vy letní svatbu? Pak se vám mohou hodit naše tipy na květinovou výzdobu.

Jaké květiny se hodí na letní svatbu?

Zatímco v zimě to s výběrem květin na svatbu není tak slavné, v létě máte možnosti nekonečné. Květiny jsou všude kolem nás, kromě klasiky v podobě růží, lilií a kal tak můžete vsadit i na luční kvítí a další květiny. Které jsou pro letní svatbu jako stvořené?

  • Slunečnice zářivě žluté barvy, která symbolizuje lásku, víru a oddanost.
  • Kaly, které jsou vznešené a nepřehlédnutelné.
  • Něžné pivoňky, které sluší všem stylům svateb od těch ve stylu vintage přes nature až po romantiku na zámku.
  • Hledíky, klidně ve spojení s heřmánkem, luční trávou a možná i nějakou růží.
  • Vlčí mák, který může být jak součástí luční svatební kytice spolu s chrpami a kopretinami, tak ozdobit třeba polštářek na prstýnky.
  • Zvonky, které přináší štěstí.

Víte, že u nás si vyberete kytici a my vše ostatní zařídíme včetně rozvozu květin po Českém Krumlově, Roudnici nad Labem a celé České republice?

Vyberte si tu pravou kytici pro nevěstu

Každá nevěsta chce být ta nejkrásnější, kromě výběru šatů je důležitý i výběr svatební kytice, která je důležitým doplňkem. Ladit by měla se svatebními šaty, zároveň má vyjadřovat osobnost a styl nevěsty. Když přijde na volbu květin, můžete se řídit výše zmíněnými květinami, které se hodí na letní svatbu, nebo vsadit na květiny, které nevěsta má ráda.

Klasikou pro kytici nevěsty jsou růže, vsadit můžete i na lilie, orchideje, slunečnice, kaly nebo frézie, které nádherně voní. Že kytici nevěsta nechce? Krásnou alternativou je květinový náramek pro nevěstu, který si na ruku může navléknout i nevěsta, která v ruce drží kytici.

Náš tip: Nevěsta může mít květiny nejen v ruce nebo na ní, ale i na hlavě. Ne každá nevěsta preferuje dlouhý závoj. Květiny můžete do vlasů volně rozprostřít, zaplést je do svatebního účesu, můžete si nechat uvít i květinovou korunku. Jako stvořené pro to jsou fialky, gypsophila, levandule nebo růže.

Květinová korsáž pro ženicha

Kytice pro nevěstu není tou jedinou, kterou byste při zařizování svatby měli řešit, malou květinovou korsáž může mít i ženich. Jde o elegantní doplněk, který se špendlíkem připevní na sako ženicha nebo rovnou na košili, pokud ženich sako nemá. To je u letních svateb časté.

Korsáž by měla ladit s kyticí nevěsty, kromě květin mohou být její součástí i ozdoby jako perličky nebo stuha.

Květiny na stůl a další výzdobu

Menší verzi kytice pro nevěstu by měly mít i družičky, kytice je samozřejmostí i pro maminky, jako poděkování za to, jak svou dceru a syna vychovali. Kromě toho se jimi zdobí svatební tabule i místo, kde se obřad a hostina odehrávají. Při letní svatbě není výjimkou třeba ozdobená brána, pod kterou si snoubenci řeknou své ano.

Víte, že květiny mohou ozdobit i kapotu vozidla, kterým jede nevěsta na obřad a novomanželé na hostinu?

Měna
Jazyk