Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Nemáte srdce květiny vyhodit? Využijte je dál!

29.07.2022 | Dana Rohová

Uvadlé květiny, co s nimi? | KvětinyOnline

Dostali jste krásnou kytici, na kterou byla radost se dívat? Pokaždé, když jste šli kolem, spočinuli jste na ní nejen pohledem, ale museli jste si k ní i přivonět? Je vám líto se s ní rozloučit, raději byste si ji uchovali i dál? Poradíme vám, jak na to!

Proč se zbavovat vzpomínek?

Když jste dostali kytici, určitě vás zaplavila radost. V dnešní době už muži nenosí ženám květiny tak, jako dřív. Když se tak ale stane, a je darovaná z lásky, máme o to větší radost. Proč si vzpomínky na ten okamžik neuchovat i jinde než jen v mysli?

Náš tip: Udělejte někomu lepší den a objednejte si květiny online v našem e-shopu. My vám garantujeme, že kytici pečlivě připravíme a rychle rozvezeme kamkoliv v České republice, včetně Olomouce, Liberce nebo Prahy, ještě dnes.

Kreativitě se meze nekladou

No jo, jenže co s tou kyticí? Přece ji ve váze nenecháte zvadlou? Existuje hned několik způsobů, jak květiny využít a radovat se z nich i nadále.

Tip číslo jedna: Staré dobré lisování

Technika našich babiček je oblíbená a snadná metoda, jak květy uchovat a využít je nejen na okrasu, ale třeba i pro tvorbu originálních přání a dalšího tvoření. Tuto techniku můžete využít třeba na chryzantémy, fialky, kopretiny a traviny, na růže a velké květy se příliš nehodí.

Mezi dva pergamenové listy naskládejte květy, které chcete slisovat tak, že jsou hezky vidět a je mezi nimi mezera, aby se vzájemně neponičily. Papíry vložte buď do knihy, nebo je těžkými knihami zatižte. Používejte opravdu pergamenové listy, nesnažte se je nahradit třeba papírovými utěrkami, jejichž vzorování by se do květů otisklo.

Víte, že z lisovaných květin si můžete vyrobit i obraz?

Tip číslo dva: Sušení květin

Když dostanete kytici z různých druhů květin, tak ji nejprve rozeberte a roztřiďte na jednotlivé druhy. Vyberte z nich zdravé květy, ze stonků odstraňte listy, stonky k sobě pak svažte provázkem nebo gumičkou a pověste je na tmavé místo hlavičkami dolů.

Víte, že sušené květiny můžete i pěkně naaranžovat do silikonové formy a zalít je čirou pryskyřicí?

Tip číslo tři: Vyrobte si potpourri

Znáte nádobu naplněnou směsí vonných rostlin a koření, která provoní každou místnost? Že ne? Nejvyšší čas ji vyzkoušet. Otrhejte okvětní lístky rostlin jako jsou růže, levandule, muškáty a další květiny, přidejte klidně i sušené plátky exotického ovoce a koření (skořice, anýz, badyán, hřebíček apod.). přidat můžete i malé šišky, oříšky a další sezónní plody.

Náš tip: Když směs přestává vonět, zkuste ji rukama jen tak jemně načechrat. Uvidíte, že zase bude krásně vonět.

Tip číslo čtyři: Z růží si můžete vyrobit růžovou vodu

Která z žen nemá ráda vůni růží a zároveň nechce pečovat o svou pleť? Růže se hodí i do kosmetických výrobků, co si tak připravit domácí růžovou vodu, která pleť čistí, hydratuje a projasňuje?

Na její přípravu budete potřebovat středně velký kastrol s pokličkou a skleněnou misku, kterou vložíte do kastrolu, obsypete ji 2 velkými hrstmi okvětních plátků růží, zalijete do výšky misky vodou, na hrnec položíte poklici, na kterou položíte sáček s ledem a necháte vodu lehce probublávat. Růžový odvar bude odkapávat do misky, odkud ho přelijete do lahvičky, jakmile bude miska plná. Aby se odvar nekazil, přidejte do něj polévkovou lžíci alkoholu.

Měna
Jazyk