Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Den matek je za dveřmi, pošlete té svojí krásnou květinu

27.04.2023 | Dana Rohová

Den matek je za dveřmi | KvětinyOnline

Valentýn i MDŽ jsou za námi, jaký svátek budeme oslavovat teď? Za rohem je den všech maminek, který každoročně připadá na druhou květnovou neděli. Jinak tomu není ani letos. Že už je to skoro za rohem? Nejvyšší čas vybrat květinu, kterou svoji maminku potěšíte.

Každá maminka si kytičku zaslouží

Maminky jsou ty nejdůležitější a nejvzácnější bytosti v našem životě. Kromě toho, že nám daly život, se o nás s láskou staraly a starají. Tím, že opustíme rodné hnízdo, jejich péče nekončí, i nadále jsme jejich malé děti, kterým vždy ochotně pomohou. No řekněte sami, nezaslouží si za to alespoň tu kytičku pro maminku?

Vybíráme květinu pro naši maminku

Nabídka květin je široká, najít tu pravou, která vykouzlí úsměv na tváři, slzu v oku a rozechvělý hlas, to je pořádná výzva. Každá žena má jinou oblíbenou květinu, každá květina má jiný význam. A tady máme první indicii, podle které vybrat tu pravou květinu. Vsaďte na takovou, která oslavuje mateřství.

Ani to nám ale výběr moc nezúží, takových květin je pořád hodně. Tak co dál? Zamyslete se nad tím, co chcete květinou říct. Má mamince jen poděkovat? Má jí vyjádřit i nekonečnou lásku? Nebo se za něco chcete omluvit? I to květina dokáže. Jenže i když si tohle ujasníme, pořád můžeme vybírat z mnoha druhů květin. Třetí krok? Znáte svoji maminku dobře? Víte, jaké květiny nebo aspoň jejich barvy má ráda? I to vám může pomoci vybrat tu pravou květinu. Že pořád nevíte? Tady je pár tipů na květiny, které zaručeně potěší.

Růže je klasika, která nikdy nezklame

Když nevíte, jakou květinu zvolit, nebo se nemůžete rozhodnout mezi více druhy květin, růží nikdy nic nezkazíte. Však také každý rok patří mezi ty nejoblíbenější. Ženy je milují, jsou k mání v mnoha barvách, jejich poselství je jasné. Láska.

Víte, že růže skvěle vypadají i v kombinaci barev nebo třeba s jinými květinami?

Pastelové barvy gerber vyvolají úsměv na tváři

Co do oblíbenosti jsou gerbery v těsném závěsu růží, tak proč jednou nevsadit zrovna na ně? Vybírat můžete z mnoha pestrých i pastelových barev, krásně vypadají třeba v kombinaci se santinami, eustomou, alstromeriemi nebo růžemi.

Lilie jsou vznešené, stejně jako maminky

Říká se, že jedna lilie nahradí i tři růže, a to nejen krásou, ale i vůní. Když vsadíte na orientální lilii, provoní celý byt, navíc se z ní maminka může těšit delší dobu. Květy lilií nakvétají postupně, když jeden odkvete, další potěší svojí krásou.

Jeden druh nestačí? Vsaďte na mix květin

Chcete mamince darovat kytici plnou pestrých barev nebo různých květin? Vsaďte na předem připravený mix květin, který působí vesele i něžně zároveň, a je okouzlující, stejně jako vaše maminka.

Víte, že s Dnem matek je historicky spojena jedna konkrétní květina, a tou je karafiát? Během úplně prvního Dne matek jich Anna Jarvis, zakladatelka tohoto svátku, rozdala ženám – maminkám 500. Církev se je pak rozhodla při každé bohoslužbě, která se konala právě na Den matek, maminkám rozdávat jako projev uznání.

Náš tip na závěr: Nemůžete Den matek se svojí maminkou z nějakého důvodu oslavit, ale chcete jí dát najevo, že ji máte rádi? Využijte služeb našeho rozvozu kytic. Doručení květin poskytujeme v Jihlavě, Ostravě, Teplicích a po celé České republice. Objednávejte ale včas, i naše kapacity jsou omezené. Maminek u nás žije totiž spousta.

Měna
Jazyk