Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Den matek se blíží, jaké květiny darovat mamince?

11.04.2024 | Dana Rohová

Den matek - víte jakou květinu darovat? | KvětinyOnline

Maminka je pro nás tou nejdůležitější osobou na světě. Je to právě ona, kdo nás 9 měsíců nosil v bříšku a pečoval o nás. Je to ona, s kým jste trávili nejvíc času v dětství. A konečně je to ona, na koho se můžeme obrátit s každým problémem a prosbou o pomoc. Když se nad tím zamyslíme, „máma“ bylo asi i naše úplně první slovíčko, které jsme vyslovili.

Za to všechno bychom mamince měli neustále děkovat. A to nejen slovy, ale i gesty. Když se ale ocitneme třeba na druhém konci republiky nebo dokonce světa, je to poněkud složitější. Nevídáme se tak často, jak bychom si představovali, přesto si na ni můžeme vzpomenout a poslat jí nějaký ten dárek. A na Den maminek to platí dvojnásob.

Víte, že historie Dne matek sahá až do roku 1907, kdy tradice vznikla jako oslava bojovnic za práva matek Julie Ward Howeové a Anny Reeves Jarvisové? První oficiální oslavu tohoto dne pak 8.5.1914 vyhlásil tehdejší americký prezident Woodrow Wilson.

Kytička by měla být samozřejmostí

Asi to taky znáte. Když se maminky zeptáte, co by si přála, odpoví vám, že nic nepotřebuje. Stačí jí, když jsou všichni zdraví a sem tam se navštívíte. Tak co jí teda darovat, aby jí to aspoň trošičku potěšilo?

Kytičkou nic nezkazíte, přidat můžete i nějakou tu dobrotu, nebo jí třeba poslat na pěkný výlet do lázní, kde si odpočine a třeba i zajde na nějakou tu zdraví prospěšnou proceduru.

Pro některé muže darovat kytici není běžné. Ale pánové, věřte, že i malá květina udělá vaší mamince radost.

Jaké květiny se hodí ke dni maminek?

Každá z nás miluje jiné květiny. I vy určitě víte, jaké má maminka ráda. Věnujte jí je. Je jedno, zda jde o růže, lilie, gerbery nebo třeba karafiáty. Vsadit můžete i na mix květin. Taková pestrobarevná kytice prozáří každý den. Kdo si není jistý, ten může klidně vsadit na:

  • Kytici růží jako jedněch z nejoblíbenějších květin, kterými nikoho neurazíte. Víte, že růže za vás vyjádří mamince úctu i vděčnost?
  • Historicky jsou s Dnem matek spojeny karafiáty, které milovala maminka Anny Reeves Jarvisové. Staly se symbolem tohoto dne, ne všichni je dnes ale milují. Že je má vaše maminka ráda? Pak sáhněte po těch růžových.
  • Své kouzlo má i kytice tulipánů, které jsou symbolem jara. Letos se hodí dvojnásob, toho sluníčka se většina z nás už nemůže dočkat.
  • Krásné jsou i hyacinty a narcisky.
  • Neurazí ani lilie jako symbol nevinnosti a nezištné lásky.
  • Svoje kouzlo mají i gerbery pastelových barev.
  • Překrásné jsou i orchideje, které potěší i dlouhou životností.
  • Krásná a trvanlivá je i anturie.

Náš tip: Vsadíte na klasiku v podobě růží? Pak vězte, že růžové růže hovoří o kráse maminky, žluté zase o jejím úsměvu, který září jako sluníčko. A máte to k mamince daleko? Nevadí, objednejte si třeba rozvoz květin Plzeň nebo doručení květin Ostrava a my váš dar ženě vašeho živoat předáme za vás. Rozvoz květin zajišťujeme po celé ČR a objednat můžete klidně i dnes.

Co dalšího můžete mamince ke Dni matek věnovat?

Děti si jistě vlastnoručně vytvoří nějaké krásné a originální přáníčko. My dospělí na to už většinou nejsme, takže sáhneme po oblíbené bonboniéře, lahvince vína, šperku, který mamince prozáří každý den a bude jí neustále připomínat, že na ni myslíme.

Vybrat kytici pro maminku můžete také z oddílu květin pro radost.

Měna
Jazyk