Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Proč už muži nedarují květiny jako dřív?

09.09.2022 | Dana Rohová

Proč muži nedarují květiny? | KvětinyOnline

Voňavá kytice čerstvě řezaných kytic potěší každou ženu, a to nejen k narozeninám, svátku, nebo jiné důležité chvíli. Možná to znáte z vyprávění svých maminek, tatínků, babiček a dědečků. Dřív bylo běžné, že muž donesl každý měsíc kytici po výplatě nebo častěji. Proč tomu tak dnes už není?

Muži kytice považují za přežitek

Bohužel je tomu mnohdy tak. Muži si myslí, že stačí, když ženě kytici donesou jednou za rok k narozeninám, někteří dokonce ani to ne. Přitom i jedna jediná květina dokáže vyjádřit víc než tisíc slov, ještě docela nedávno se květiny používali i ke vzájemné komunikaci. Jak je to možné?

Každá květina a její barva mají svůj význam. Růže jsou květinami lásky, chryzantémy symbolizují přátelství. Gerbery mluví o upřímnosti a romantické lásce, lilie o čistotě a nevinnosti.

Proč už muži kytice ženám tolik nenosí?

Znáte přísloví: Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby? Platí i v tomto případě, mezi nejčastější výmluvy pánů patří:

Kytici nosí každý, není ani trochu originální

A co je na tom špatného? Vždyť nemusíte nosit žádný velký pugét, ženu potěší i jeden kvítek, který je darovaný z lásky. A klidně k němu můžete přidat ještě něco jiného, podle příležitosti.

Jdete na oslavu kulatých narozenin nebo jiného životního jubilea? Taková kytice 100 růží vezme obdarované dech a postará se o nezapomenutelný okamžik.

Víte, že klidně můžete darovat i sudý počet květin? Doby, kdy takové kytice patřily jen na pohřeb jsou dávno minulostí.

Květiny rychle vadnou

Všechno má svou životnost, proč by to u květin mělo být jinak? Bonboniéru, čokoládu nebo dort obdarovaná sní, oblečení se opotřebuje, šperk se ošoupe, knihu přečte a odloží do knihovny.

Na květiny se může pár dní koukat a pokaždé, kdy půjde kolem, si i přivonět. Když budete vybírat už v květinářství krásné kvítky bez známek osychání a obdarovaná se o ně bude dobře starat, může jí kytice těšit několik dní, některé květiny klidně i 2-3 týdny.

Náš tip: Barvy květin nás ovlivňují. Přečtěte si, jak na nás působí jednotlivé barvy.

Nemám čas, prostě nestíhám

Tak to je opravdu chabá výmluva. Cestou domů určitě nějaké to květinářství potkáte, stačí, když si budete všímat.

Opravdu jste na žádné nenarazili? Nebo vážně nestíháte? Kytici za vás může předat i kurýr. Stačí využít služby rozvoz květin ČR. Kytici doručíme např. do Liberce, Brně. V Praze a celé České republice zajištujeme rozvoz květin expres. A nebojte stejně rychle to zvládneme do všech měst a obcí České republiky. Kytici objednáte online, zaplatíte, sdělíte, komu a kam má být doručena a je to. Zabere vám to jen pár minutek.

Zapomínám…

Abyste se nemuseli vymlouvat, že jste zapomněli, máme pro vás malý tip. Na našich stránkách najdete sekci s názvem Připomínka termínu.

Do formuláře vyplníte datum, e-mail a přidáte vlastní text, který popíše událost, na kterou nechcete zapomenout. My vám pak 3 dny před zvoleným datem pošleme upozornění a v daný den také zprávu o důležitém termínu.

A následně si můžete sami sestavte si kytici a online objednat rozvoz květin Hradec Králové, České Budějovice a celá ČR.

Měna
Jazyk