Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Ženu potěší čerstvé i mýdlové květiny

15.02.2023 | Dana Rohová

Mýdlové květiny pro vaši kreativitu | KvětinyOnline

Voňavá kytice vykouzlí úsměv na tváři i tehdy, kdy máte náladu pod psa. Stačí se podívat na pestrobarevné kvítí, přivonět k němu, na chvilku zavřít oči a nechat se unášet do říše radosti. Květiny za vás řeknou, co si myslíte, co cítíte, poděkují, omluví se, vyjádří vděk i úctu, není se čemu divit, že ti, kdo je dostanou, se s nimi pak jen těžko loučí.

Čerstvě řezané květiny jsou volba číslo jedna

Už dlouhá století květiny fungují jako nástroj komunikace, muži je nosí ženám k narozeninám, svátku a dalším slavnostním příležitostem. Najdou se i muži, kteří své milé dají květinu jen tak, pro radost. V létě ji možná natrhají na louce nebo třeba při odpolední procházce lesem, jiní se pro ni vydají do květinářství.

Náš tip: Víte, že si můžete objednat řezané květiny s rozvozem po Praze a celé ČR?

Výběr květin je široký, stačí si vybrat. Že se to snadno řekne, ale hůř dělá? Těch květin tam je tolik, jak vybrat tu pravou? Rada je jednoduchá, řiďte se srdcem a tím, jakou květinu má budoucí obdarovaná ráda. Mohou to být například:

  • Růže jako opravdové královny květin. Neurazí snad žádnou ženu, vybírat můžete z mnoha barev od bílé přes růžovou, oranžovou, žlutou, červenou a fialovou až po netradiční barvy.
  • Gerbery, které jsou k mání v mnoha pastelových odstínech. Mohou mít žlutý i hnědý střed, po růžích patří mezi druhé nejoblíbenější květiny.
  • Chryzantémy, které vypadají báječně nejen v míchaných kyticích, ale i samostatně. Vsadit můžete na klasickou chryzantému nebo na chryzantému santini. Už dávno neplatí, že chryzantémy se používají jen na Dušičky.
  • Lilie, která nahradí i tři růže, krásně voní a dlouho vydrží. Jejich květy totiž rozkvétají postupně, když jeden květ uvadne, nahradí ho druhý.
  • Nádherná a nepřehlédnutelná eustoma s drobnými kvítky, kterou možná znáte jako jícnovku.
  • Tulipány v mnoha barvách, které můžete různě kombinovat a přivolat jimi jaro.
  • Karafiáty, které jedni milují, druzí nesnáší. Vsadit můžete na klasické karafiáty a mini karafiáty v různých barvách.
  • Levanduli si vypěstujete sami na zahrádce. V kyticích se její květy v modré barvě krásně vyjímají.

Do popředí se derou i mýdlové kytice

Že jste o mýdlových květinách ještě neslyšeli? Není možná. Mýdlové květiny jsou designové výrobky z glycerinového mýdla, které si můžete koupit již hotové, nebo si je sami vytvořit. Věnovat je pak můžete samostatně, nebo je zakomponovat do kytice čerstvých květů. Obdarovaná se jimi může těšit dlouhou dobu, protože taková květina nezvadne, může je využít i jako přísadu do koupele.

Náš tip: kupte si kytici online a my ji doručíme klidně ještě dnes do Benešova, Pelhřimova nebo na jakoukoli jinou adresu v České republice.

Jak si mýdlovou kytici vyrobit doma?

Mýdlová kytice je originální dárek, který vytvoříte bez problému i doma. Potřebovat budete mýdlovou hmotu, kterou obarvíte požadovanou barvou a přidáte i kapku vůně, podle vlastních preferencí. Sehnat je třeba i formičky, v tomto případě ty v podobě různých květin, do kterých budete hmotu odlévat. Kromě květin si můžete pořídit i formičky ve tvaru srdíčka, motýlů nebo lístečků.

Mýdlovou hmotu nakrájejte na kousky a roztavte v mikrovlnné troubě. Jelikož rychle tuhne, neztrácejte čas, přidejte vůni a případně i barvu. Formičku postříkejte odstraňovačem bublinek, hmotu nalijte do formičky a nechte ji pořádně ztuhnout. Pak ji z formičky vyloupněte, napíchněte na špejli a můžete sestavovat kytici. Kromě mýdlových květin do ní můžete použít i ty čerstvé nebo sušené, fantazii se meze nekladou.

Měna
Jazyk