Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

I barvy květin na nás působí a ovlivňují nás

21.10.2022 | Dana Rohová

Jak nás barvy květin ovlivňují? | KvětinyOnline

O tom, že barvy na každého z nás působí jinak asi všichni víme. Zatímco jeden miluje červenou, jiný ji v oblibě nemá. A tak bychom mohli pokračovat se všemi barvami. Napadlo by vás ale, že na nás mohou i působit o ovlivňovat naši náladu a soustředěnost? A to třeba nejen barvy stěn a nábytku, ale i barvy květin?

Barvy útočí na naše smysly

Barvy ovlivňují naši psychiku, i to je jeden z důvodů, proč bychom je neměli podceňovat třeba při výběru nábytku nebo ložního povlečení. Špatně vybraná kombinace nás může rozhodit, snížit pracovní výkon nebo nás naopak nakopnou a pomohou nám se lépe soustředit.

U květin se výběrem barev tolik nezatěžujeme, řídíme se prostě tím, co máme my nebo ten, komu kytičku věnujeme, rádi. Někdo se možná řídí i květomluvou, barvy květin totiž mívají i různou symbolikou. Ale že působí i na naši psychiku?

Náš tip: Překvapte své blízké krásnou kyticí objednanou prostřednictvím našeho rozvozu květin. Jsme tu pro vás, abychom ji připravili a doručili kdekoli v České republice, včetně Plzně nebo Liberce, a to ještě dnes.

Jak na nás jednotlivé barvy působí?

Nabídka řezaných květin je široká, každý si přijde na své. Růže, gerbery, chryzantémy, lilie, alstromerie, tulipány a další. Všechny jsou dostupné i v různých barvách. Jak na nás působí?

Červená upoutá pozornost

Červené růže se dávají z lásky, to je asi jasné. Jak na nás ale ta červená barva působí? Jednoznačně upoutá pozornost na první dobrou. Zrychlí nám tlak i dech, stimuluje k rychlým rozhodnutím. Hodí se spíš pro odvážné a aktivní osoby k růzým příležitostem, například z lásky nebo k narozeninám.

Růžová symbolizuje jemnost a něhu

Jaká jiná barva by měla vyjadřovat lásku a něhu než růžová? Spojíme si ji s něhou, laskavostí a náklonností. Doplníme, že růžové růže jsou vhodné jako omluva.

Žlutá povzbudí tvořivost a rozveselí den

Žlutá je barvou slunce, povzbuzuje tvořivost, usnadňuje rozhodování, podporuje soustředěnost. Je symbolem života a chuti do něj.

Bílá je barva nevinnosti

Bílá je ztělesněním čistoty, otevřenosti, pravdy a nevinnosti. Hodí se do svatebních i luxusních kytic.

Modrá uklidňuje

Modrou si spojujeme s klidem a důvěrou, je to barva moří a oceánů. Jejich šumění nás uklidňuje, stejně tak modrá barva, která zklidní mysl a zpomalí metabolismus. Velmi populární květiny jsou modré růže.

Víte, že modré kvítky se hodí jako poděkování nebo třeba i vyjádření důvěry?

Oranžová podpoří kreativitu

Oranžová vzniká spojením žluté a červené, navozuje pocit léta, podporuje kreativitu a radost. O těch, kdo téhle barvě dávají přednost se má za to, že jsou upřímní a přemýšliví.

Zelená dodá energii

Zelená je osvěžující barva, která vytváří přirozený dojem, snižuje stres, uleví unaveným očím, vyjadřuje i sebeúctu.

Fialová uklidní mysl

Fialovou barvu má většina lidí ráda, podporuje tvořivost, je barvou ducha. Zpestří každý den, používá se i při meditacích, protože uklidňuje mysl. Kyticím dodá objem a vzdušnost.

Měna
Jazyk