Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Jaké jsou nejznámější druhy řezaných květin? Znáte jejich duchovní význam?

27.08.2019 | Dana Rohová

Nejoblíbenější druhy květin | KvětinyOnline

Většina žen se těší, až bude mít svátek, narozeniny, nebo až nadejde výročí sňatku. To jsou totiž často jediné dny, kdy od partnera dostane květiny. Někteří muži si vzpomenou i na Valentýna, Den žen, nebo Den matek. Najdou se ale i výjimky, které nosí ženě květiny pravidelně. Těm tleskáme.

Ženy si naši pozornost zaslouží. Prostřednictvím květin jim sdělujeme, že je máme rádi, obdivujeme je, děkujeme jim. Na tato slova často zapomínáme, ale květiny to řeknou za nás. Věděli jste, že i květiny mají svůj význam?

Jaké jsou nejznámější a nejoblíbenější řezané květiny?

Růže

Na první místo patří bezesporu růže. Klasika, která se hodí pro každou příležitost a potěší všechny ženy. A vlastně i muže.

V květomluvě symbolizují lásku a náklonnost. Jaký je duchovní význam jednotlivých barev?

  • Bílá růže znamená čisté srdce, nevinnost.
  • Růžová růže značí lásku, oslavují ženskou krásu.
  • Červená oznamuje lásku a vášeň bez výhrad.
  • Žluté růže říkají, že něco je jinak, než by mělo být.
  • Oranžová růže symbolizuje štěstí.
  • Modrá růže říká: „Vážím si Tě, obdivuji Tě a budu Ti věrný“.

Náš tip: Vytvořte si svůj vlastní květinový svět a objednejte si "botanikův sen". My vám doručíme snovou kytici přímo do vašeho domova, ať už jste kdekoli v České republice, třeba i v Slavičíně nebo Hořovicích, i dnes.

Tulipán

Oblíbený posel jara, který podle květomluvy říká: „Mám Tě rád takovou, jaká jsi.“ Tulipány jsou barevné, romantické i elegantní. Každá žena ráda dostane pestrobarevnou kytici tulipánů. Význam mají hlavně barvy.

  • Bílý tulipán prosí o odpuštění.
  • Žlutý je symbolem beznadějné lásky, ale i nedůvěry.
  • Fialový představuje vznešenost.
  • Červený tulipán vyjadřuje skutečnou lásku.

Gerbery

Nádherné květiny pastelových barev symbolizují vznešenost a radost. Skrývá se v nich i upřímnost. Vynikají velkými pravidelnými květy se žlutým středem a lístky v bílé, žluté, oranžové, růžové a červené barvě.

O tom, kdo má gerbery rád říkají, že je velký romantik, který sní o opravdové lásce. Kdo je daruje prý je věrný a oddaný. Svá slova myslí naprosto vážně. Barva v tomto případě nehraje žádnou roli.

Orchidej

Vznešená a elegantní květina, která prozáří každé místo, kde se objeví. Spojuje lásku a úctu k obdarované osobě, je symbolem důvěry. Orchidej se skvěle hodí pro nejrůznější slavnostní příležitosti. Jejím velkým plusem je poměrně dlouhá výdrž. Obdarovaný se z ní může těšit klidně několik týdnů.

Lilie

Překrásná květina silné a příjemné vůně. Jaký je její duchovní význam? Lilie symbolizuje čistotu a přátelství. Rozkvétá květ po květu, proto vydrží dlouho čerstvé a krásné.

Víte, že srpnová louka je lepší nežli lékárna? Stačí vyjít do přírody a natrhat ty správné bylinky. Zjistěte jaké.

Měna
Jazyk