Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Mějte vždy připravenou tu správnou květinu

27.11.2018 | Dana Rohová

Květiny k významnému datu | KvětinyOnline

Květiny jsou už od nepaměti spojeny s celou řadou významných událostí – jsme zvyklí dávat je k narozeninám, promocím nebo jako gratulaci k dosažení určitého úspěchu. Bez květin se neobejde žádná svatba nebo významná sportovní soutěž. A dávno už nejsou pouze výsadou žen – čím dál tím populárnější jsou i kytice pro muže. Ženy jsou však stále jejich největšími milovnicemi.

Jak vybrat květiny pro slavnostní příležitosti?

Ať už chcete žádat o ruku, přát k svátku nebo gratulovat k promoci, ve vaší ruce by nikdy neměla chybět krásná kytice. Její vzhled záleží především na dané příležitosti – při svátcích a na prvních setkáních si vystačíte i s jednoduchou květinou utrženou doma na zahrádce. Slavnostnější události, jakými jsou třeba narozeniny, výročí nebo již zmíněné žádosti o ruku, však vyžadují pořádné pugéty.

A jak by měla taková kytice k výročí vypadat? Teď vás trochu uklidníme. Výběr záleží prakticky jen na vás. Ve většině případů nemusí kytice splňovat žádné speciální náležitosti. Dnes už dokonce někteří upouštějí i od zásady, že darovat lze pouze lichý počet květin, a k sudému výročí či životnímu jubileu nechávají vázat odpovídající množství květů.

Pokud neznáte oblíbené květiny, nikdy nic nezkazíte růžemi. Ty stále patří mezi nejprodávanější a nejpopulárnější květiny světa. Kdyby se vám snad růže zdály už trochu nudné a okolnosti si vyžadovaly větší kreativitu, můžete popustit uzdu své fantazii a zvolit třeba překrásné lilie nebo orchideje. Tyto exotické a originální kytice jsou poté velmi oblíbené i u mužů.

Můžete si samozřejmě pohrát i s barvami a jejich významem – zatímco lásce svého života lze bez obav věnovat pugét rudých růží vyjadřujících vášeň, u kolegyně z práce s nimi raději buďte opatrnější. O to už se ale určitě postará zkušená floristka – stačí jí jen říci, pro jakou příležitost je květina určena.

Když už máte kytici k slavnostní příležitosti vybranou, může se stát, že se akce nemůžete zúčastnit osobně. Pak není nic jednoduššího, nežli si objednat rozvoz květin po Praze a celé ČR, třeba do České Kamenice nebo Týnce nad Sázavou. O vše postará květinářství.

Svatební kytice mohou mít tisíce podob

Samostatný odstavec musíme věnovat události ze všech nejkrásnější. Události, která se bez květin v žádném případě neobejde. Pokud vás váš velký den v dohledné době čeká, zpozorněte. Výběr květin totiž není žádná legrace. Květinami jsou na svatbě ozdobeny stoly, židle, oděvy hostů, ruce nebo vlasy družiček a v neposlední řadě i samotná nevěsta, která si svou překrásnou kytici nese až k oltáři.

A právě svatební kytice by měla být tou úplně nejkrásnější květinovou dekorací na celé svatbě. Dříve platilo, že kytici vybírá ženich – dnes už se však touto tradicí nevěsty neřídí a svou svatební kytici si volí samy. Svatební kytice by měla ladit s nevěstinými šaty (případně i s barvou ženichovy košile/kravaty) a také s celkovým stylem svatby. Zatímco na venkovskou svatbu se bude dokonale hodit kytice vytvořená z lučního kvítí, elegantní svatbu v luxusním hotelovém resortu zase nejlépe doplníte růžemi úhledně svázanými do kulata, tedy do stylu zvaného biedermeier. Ve všech případech samozřejmě hrozí, že svou svatební kytici nebudete chtít dát z ruky a přítomné slečny, které budou netrpělivě čekat na její odhození, budou mít jednoduše smůlu.

Měna
Jazyk