Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Jakou květinou potěšit ženy na Mezinárodní den žen?

23.02.2024 | Dana Rohová

Jakou květinou potěšit ženy na MDŽ? | KvětinyOnline

Jednu dobu se slavil povinně, pak jsme na chvíli přestali a v posledních letech se k Mezinárodnímu dni žen zase vracíme. Každý rok 8. března tak svým manželkám, přítelkyním, maminkám, sestrám či kolegyním kupujeme květiny a čokoládu, abychom jim udělali radost. Kde se ale tato tradice vzala?

MDŽ přišel s voláním po rovnoprávnosti žen a mužů

Historie tvrdí, že Mezinárodní den žen má svůj původ v době sociálních krizí, kdy se ženy začaly zasazovat o svá práva. V Evropě se Den žen začal slavit v roce 1910, kdy s tímto návrhem na druhé Mezinárodní konferenci socialistických žen v Kodani přišla německá socialistka Clara Zetkinová. Zasadila se o to, aby oslavy Mezinárodního dne žen byly věnované boji za volební právo žen.

Moderní podoba Mezinárodního dne žen byla oficiálně uznána OSN v roce 1975. Generální tajemník OSN při této příležitosti upozornil na to, že v politickém životě je nerovnoprávné zastoupení žen. Dnes MDŽ symbolizuje boj za odstranění diskriminace a lepší pracovní podmínky pro ženy.

Jakou květinu k MDŽ

Kromě Valentýna se květiny ve velkém nejčastěji darují právě na Mezinárodní den žen. Přemýšlíte, jakou kytici k MDŽ věnovat? Muži svým partnerkám a ženám ve svém okolí dávají hlavně jarní květiny, rudé růže, ale také barevné tulipány.

Protože od 8. března už je do oficiálního jara jen kousek, velmi často se darují květiny, které jaro symbolizují – například pomněnky. Ve výsledku ale záleží hlavně na tom, co se obdarovávané ženě líbí.

Věděli jste, že můžete předání kytice nechat na květinářství online? Stačí si vybrat kytici a objednat rozvoz květin po Praze a celé České republice.

Co dalšího se dá darovat

Ke kytici nezapomeňte přidat osobní vzkaz. V květinářství vám ho rádi přibalí ke kytici. Napsat na něj můžete své city, ale klidně i vtipnou básničku nebo pozvání na večeři, kde své milé předáte další dárek. Co se na Mezinárodní den žen dává za pozornosti?

V podstatě se tento den tolik neliší od Valentýna – co se dárků týče. Kromě květiny tak můžete svou partnerku potěšit bonboniérou, malým šperkem nebo třeba lahví kvalitního vína.

Ať už plánujete slavnostní večeři nebo jen chcete vykouzlit úsměv na tváři třeba své mamince, na Mezinárodní den žen máte ideální příležitost. Vzpomeňte si na ženy ve svém okolí a udělejte jim radost malou pozorností. A nemůžete ji předat osobně? Nevadí, využijte náš rozvoz květin Brno nebo Neratovice. Nevyhovuje vám doručení do Brna či Neratovic? Není problém, doručení květin zajišťujeme na území celé České republiky.

Měna
Jazyk