Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Jaro je tu, přivítejte ho barevnou květinovou výzdobou

14.02.2024 | Dana Rohová

Oslavte příchod jara veselou výzdobou | KvětinyOnline

Sluneční paprsky nás už sem tam polechtají na tváři, ani se nenadějeme a budou nás provázet celým dnem. Zatím se ale musíme spokojit s tím, že zimu vystřídá jaro, na zahrádce se začne zelenat tráva, sem tam vykoukne z hlíny i nějaká ta kytička. Oslavte příchod jara pestrobarevnou výzdobou, která vám dodá energii.

Květinové aranžmá rozzáří každý stůl

S příchodem jara je na čase oživit stůl kyticí nebo květinovým aranžmá. Mezi nejznámější jarní kvítky patří narcisky a tulipány, kromě nich nás svou krásou ale mohou potěšit i violky, sněženky, bledule, sasanka nebo krokus.

Náš tip: Proč se omezovat jen na jarní kvítí, když v květinářství seženete i jiné řezané květiny, které ty jarní perfektně doplní? Drobné pestré květy frézií a její vůně dokonale rozzáří každou místnost.

Víte, že si u nás můžete vybrat květiny v e-shopu a objednat rozvoz květin České Budějovice nebo do ostatních měst České republiky.

Jak na takové jarní aranžmá?

Na stůl si můžete připravit kytici z růží a jarních květin, které proložíte snítkami eukalyptu, který má zvláštní zelenošedou barvu. Použít ale můžete i jinou zeleň, fantazii se meze rozhodně nekladou. Co si ale budeme povídat, květiny ve váze nevydrží tak dlouho, proto se mnozí z nás uchylují k nejrůznějším aranžmá, která si doma vyrobíte za chvilku a taky za pár korun.

Co třeba sesazované aranžmá?

Nikdo neříká, že jarní aranžmá může být jen ve váze nebo často používané aranžovací hmotě, do které kvítky a další dekorace zapícháte. Můžete k tomu použít i rostliny s kořenovým balem, které pěkně poskládáte do jarně laděného květináče či košíku. Do toho můžete sesadit zejména cibuloviny, které nevyžadují pravidelnou zálivku. Co třeba sedmikrásky, violky nebo pomněnky?

Nebo dáte přednost věnci z proutí?

Máte na zahrádce vrbu? Nebo chodíte kolem rybníka? Nastříhejte si pár proutků a smotejte z nich věnec, který ozdobíte barevnými lístky nebo kvítky. Přidělat ho můžete na dveře, další možností je položit ho na stůl.

Nejvyšší čas osadit taky truhlíky

Proč vítat jaro jen uvnitř našeho bytu nebo domu? Oživit po zimě jistě chtějí i okna a terasy, ideální k tomu jsou truhlíky. Čím je osadit?
Zaměřte se hlavně na jarní cibuloviny, které sežene v mnoha barvách, přizdobit je pak můžete větvičkami vrby nebo lísky. Do jarních truhlíků se hodí třeba:

  • Primulky
  • Hyacinty
  • Macešky
  • Pomněnky
  • Čemeřice
  • Snědek
  • Narcisky
  • Krokusy
  • Vřesy a další.

Víte, že když se chystáte osázet truhlíky jarními cibulovinami, měli byste k výsadbě použít zeminu bohatou na humus? Na dno truhlíku dejte drenážní vrstvu, na to zeminu a povrch zeminy můžete pokrýt vrstvou mechu, který ji udrží vlhkou a zabrání jejímu vysychání.

Měna
Jazyk