Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Konečně je tu jaro! Jaké květiny mohou ozdobit náš stůl?

18.02.2024 | Dana Rohová

Jaké květiny ozdobí váš stůl na jaře | KvětinyOnline

Jaro už je oficiálně tu. Jarní rovnodennost nastala 20.března a teplé počasí a sluníčko už nás chvilkami také potěší. Když se rozhlédnete kolem sebe, uvidíte i první posly jara – sněženku, prvosenku, vrbu kočičku. Pusťte jaro i k sobě domů.

Jarní květiny

Do vázy se hodí jarní kytice narcisek, tulipánů, kočiček nebo hyacintů. Zahrádku nebo okenní parapet ozdobí krásné macešky či fialky.

Náš tip: jarní květiny se hodí jako skvělý dárek ke Dni matek.

Tulipán

Ušlechtilý, vznešený, nekorunovaný král jarních zahrad. Nabídka tulipánů je rozmanitá co do barvy i tvarů. Rané či pozdní, jednoduché nebo plnokvěté, střapaté i liliokvěté.

Do vázy můžete dát jen jednu barvu; dvě, které se budou doplňovat; nebo zkombinovat jednu výraznou barvu a doplnit ji méně výraznými tulipány.

Před tím, než je dáte do čisté vázy s vodou, je nezapomeňte pod tekoucí vodou seříznout ostrým nožem a pravidelně je zkracovat. Tulipány totiž i ve váze stále rostou. Pravidelně doplňujte vodu a vyhněte se ostrému slunci.

Náš tip: Otevřete dveře do květinového ráje a objednejte si luxusní kytici. Každá květina bude malým kouskem ráje a my vám ho přiblížíme až k vašim dveřím, kdekoliv v České republice, i do menších měst jako je Horní Slavkov nebo Jilemnice, i dnes.

Narciska

Většina narcisů kvete žlutě nebo bíle. Z jejich stonků vytéká sliz, který hubí ostatní kytice ve váze. Jak si s tím poradit a těšit se z pestré kytice?

Nechte narcisy vypustit co nejvíc slizovité tekutiny. Seřízněte jim stonek a na 24 hodin je umístěte samostatné do vázy, kde bude asi 10 cm vody. Pak už stonky nijak nezkracujte a můžete kombinovat narcisky s pomněnkami, irisy, větvičkami břízy i dalšími ozdobami.

Vodu ve váze pravidelně vyměňujte, ať se v ní nemnoží bakterie. Ideální je použít čerstvou, ale odstátou vodu.

Hyacinty

Cibule, která vykvete ve váze s vodou. Je to vůbec možné? K tomu, aby váš stůl ozdobila kvetoucí jarní cibulovina nepotřebujete květináč ani hlínu. Stačí váza, voda a cibulka hyacintu. Kořínky by měly být ve vodě, ale samotná cibulka ne. Vytvořte si své jarní aranžmá.

Odkvetlé cibulky nevyhazujte. Odstřihněte květy, nechte je ve váze, zalévejte je a přihnojujte. Až uschnou listy, cibulku vyndejte z vody, očistěte a osušte ji a na podzim ji můžete zasadit na zahrádce.

Květinové aranžmá

Kytice tulipánů nebo narcisek je krásná věc. Když vám ale nestačí ve váze jeden druh květin, vytvořte si jarní květinové aranžmá.

• Zvolte si barvy, které k sobě budou ladit
• Vyberte si vázu a délku stonků a styl kytice jí přizpůsobte
• Seřízněte stonky květin
• Jarní kytici skládejte od nejvýraznějších květin k méně výraznějším, od velkých květů po ty malé
• Klidně můžete přidat i mašli

Do jarních kytic patří i přírodniny jako větvičky vrby, zlatice či břízy a sušené květiny. Vyrazte na jarní procházku přírodou a dívejte se kolem sebe. Možná budete překvapeni, kolik věcí najdete. Jedinečnou jarní dekoraci si pak sami vyrobíte doma. Stačí pár kvítku tulipánů nebo narcisek, přidat pár větviček a mašli. Voila, dekorace je na světě!

A na závěr jeden tip. Co si pořídit za okno květinový truhlík? Při správné péči máte dekoraci, kterou vám bude závidět každý.

Měna
Jazyk