Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Jaké květiny do truhlíků?

11.05.2022 | Dana Rohová

Inspirace na květinové truhlíky | KvětinyOnline

Sluníčko už nás sem tam potěší svou přítomností, nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, čím osázíte truhlíky, které rozzáří každý okenní parapet nebo terasu. Petúnie a pelargonie jsou klasikou, kterou všichni znají, co do nich letos dát i něco jiného?

Nedáte na pelargonie dopustit? Truhlík aspoň oživte!

Klasické balkonovky dlouho kvetou, v tom je jejich kouzlo. Proč jim ale nedopřát v truhlíku společnost? Co je takhle oživit splývavou zelení nebo nějakými květinami s drobnými kvítky? S barvami si můžete libovolně pohrát, jen vsaďte na rostlinky s podobnými potřebami.

Udělejte si radost a objednejte si kytici plnou krásných květů přes náš e-shop. Zajistíme pečlivou přípravu a rychlé doručení kamkoliv v České republice, včetně Brna nebo Kolína, i dnes.

Převislá a nenáročná Bakopa

Od května do října jsou převislé výhonky Bakopy obsypané drobnými kvítky v bílé nebo světle modré barvě. Bakopě se daří na přímém slunci i v mírném polostínu, potřebuje propustný substrát, který by nikdy neměl proschnout. Její velkou předností je i to, že se nemusíte starat o odkvetlé květy, rostlina má totiž samočistící schopnost.

Million Bells

Svým vzhledem připomínají surfinie, květy Million Bells jsou ale drobnější a vyznačují se polopřevislým a převislým rázem. Hodí se do jižně orientovaných míst, vyžadují světlo a teplo. Dopřejte jim kvalitní substrát a chraňte je před deštěm a větrem.

Trvalky pro celoroční pěstování

Co si tak osázet truhlík, který vás bude těšit po celý rok? Do truhlíků s levandulí nebo trvalkami můžete na léto přidat nějakou letničku a rázem máte úplně novou ozdobu.

Víte, že v truhlíku budou mít zajímavou strukturu bylinky a také různé trávy? A co takhle netřesk, dlužicha, bohyška nebo třeba bergénie?

Znáte venkovní Pantoflíček?

Pantoflíček nejspíš znáte jako pokojovou rostlinu, k mání jsou ale i venkovní druhy, jejichž kouzlo spočívá v zajímavé barevnosti, květech neobvyklého tvaru a sametových listech. Nesnáší přímé sluníčko, dávají přednost chladnému místu a vyžadují hodně vody. Substrát by nikdy neměl vyschnout.

Osteospermum pokvete celé léto

Ideální balkonovka na jižní balkon, která je nenáročná na pěstování a zamilujete si ji na první pohled. Přesně to je Osteospermum, kopretina z jižní Afriky. Daří se jí jak v truhlíku, tak v květináči nebo na záhonu, stane se nádhernou ozdobou každého okna, terasy nebo zahrady.

Víte, že mezi zahrádkáři se jí říká také modrooká kopretina nebo modroočka? U původní odrůdy byl totiž výrazný, modře zbarvený středový terč květů. Dnešní vyšlechtěné druhy mohou mít střed i v jiné barvě, nejčastěji žluté.

A co netýkavka?

I ta patří mezi známé balkonovky, vydrží kvést celé léto. Říká se ji i sultánka a je k mání v mnoha barvách od bílé přes růžovou a fialovou až po červenou. Miluje stinná a polostinná místa, substrát by měl být pořád vlhký a neměl by vyschnout, na druhou stranu rostlinka nesmí stát ani ve vodě.

A pokud se vám nechce čekat až rostliny za okny vykvetou, můžete si objednat rozvoz květin po Praze a celé ČR a my kytici připravíme a doručíme do rukou vám blízké osoby. Vybíráte si z květin přehledně řazených v sekcích dle příležitosti, například narozeninové nebo luční kytice.

Měna
Jazyk