Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Frézie nádherně provoní každou místnost

23.10.2021 | Dana Rohová

Věnujte se fréziím, odmění se vám | KvětinyOnline

Frézie jsou velmi oblíbené květiny, které nádherně voní a hravě z nich vykouzlíte úžasnou dekoraci na stůl. Vzhledem ke své jemné kráse jsou symbolem nevinnosti, můžete je mít nejen ve váze, ale i v květináči nebo na zahrádce. Jak se postarat o řezané frézie?

I pár frézií provoní celý byt

Frézie je někdy označovaná jako Kapská konvalinka, její domovinou je Jižní Afrika. Dorůstá výšky 30-70 cm, na jednom stonku najdeme hned několik nádherně vonících květů. Není třeba mít nijak velký pugét, váš domov provoní i tři frézie.

Jsou tvárné a jdou s nimi dělat doslova zázraky. Buď se můžete rozhodnout čistě pro kytičku frézií, nebo sáhnout po mixu květin. Hodí se i pro tvorbu dekorací. Tomu, komu je darujete, dodají energii a sebedůvěru, řeknou, ať nikdy neztrácí naději.

Víte, že frézie se často používají i do svatebních kytic? A není se čemu divit. Jsou jemné a voňavé, vyzařuje z nich síla i energie.

Náš tip: V naší nabídce najdete kytice s fréziemi a další květiny. Vy si aranžmá objednáte a my zajistíme rozvoz květin Praha klidně ještě dnes. Dovoz květin poskytujeme po celé ČR, je jen na vás, zda objednáte rozvoz květin Plzeň nebo expresní rozvoz květin Ostrava nebo donášku do jiného města.

Jakou péči je třeba fréziím věnovat, aby dlouho vydržely?

  • Základem péče o každou řezanou květinu je čistá a vydezinfikovaná váza. Nejlépe skleněná, protože na rozdíl od té keramické nemá žádné póry, ve kterých se mohou usazovat a množit nežádoucí bakterie.
  • Do vázy dejte vodu, fréziím svědčí ta studená.
  • Ve vodě dobře rozmíchejte výživu pro řezané květiny, která vodu dezinfikuje.
  • Než dáte kytici frézií do vody, seřízněte jim stonky asi o 3 cm. Frézie mají bylinný stonek, proto je pro ně nejvhodnější šikmý řez provedený pod úhlem 45 stupňů, ideálně provedený pod tekoucí vodou, aby se stonek nezatáhl.
  • Chcete, aby vám frézie dlouho vydržely? Dejte do vázy na chvíli ještě zabalené.
  • Najděte jim vhodné místo. Ale pozor! Nedávejte je do blízkosti topení ani mísy s ovocem. Zrající ovoce totiž uvolňuje etylén, který urychluje kvetení, a to fréziím ani trochu nesvědčí.
  • Vodu pravidelně měňte.

Náš tip: Výživu jste květinám dali hned napoprvé, když měníte vodu, už ji nemáte? Přidejte do vody pár lžiček cukru a přidejte trochu citronové šťávy, nebo alkoholu. Cukr potěší květiny, citronová šťáva nebo alkohol zase působí jako dezinfekce.

Měna
Jazyk