Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Jak dobře znáte netradiční květiny?

23.05.2019 | Dana Rohová

Zkuste darovat netradiční květiny | KvětinyOnline

Ženy milují květiny. Řezané i pokojové, klasické i ty exotické. Růže je nestárnoucí klasika, kterou nikdo nemůže chybovat, ale co takhle darovat nějakou méně tradiční květinu?

Buďte originální, darujte exotickou krásku

Znáte proteu, anturii nebo helikonii? Že vám to nic neříká? To je ale škoda. Tyhle exotické krásky se vyjímají v jednoduchých vazbách a pyšní se dlouhou životností. Můžete se z nich těšit klidně týdny.

Pugét z exotických květin můžete darovat osobně, nebo využít služby rozvoz květin po Praze a celé ČR, která zajistí předání za vás. Kytici rozvezeme na jakoukoli adresu třeba v Šenově nebo Moravském Krumlově.

Anturie

Asi nejznámější exotická květina, která pochází z tropů Jižní Ameriky. Možná ji znáte pod názvem Toulitka. Má květy ve tvaru toulců a vybírat můžete z mnoha barev. Růžová, zelená, bílá červená nebo hnědá?

Většina z nás se s ní už setkala a spojuje si je s elegancí, která zaujme na první pohled. I když ji známe jako řezanou květinu, můžete si ji už pořídit i jako pokojovou květinu, která oživí váš byt.

Helikonie

Falešný pták z ráje. Bylina příbuzná banánovníku nebo zázvoru. Květy jsou zářivě barevné a tvarově zvláštní. Někomu mohou připomínat barevného ptáčka. V tropické Střední a Jižní Americe je rozšířeno mnoho druhů.

Její nevšední tvar a krásné barvy se hodí pro originální vazby. Květina je to nenáročná a těšit se z ní můžete klidně 14 dnů.

Protea

Dováží se z Austrálie, hodí se pro výrobu exotických aranžmá a klidně i pro svatební kytici. Protea je právem považována za královnu exotiky. Květenství složené z menších květů obklopují barevné listeny. Celek je poměrně robustní, přesto působí jemným dojmem. Květy se zdají být opředené vlnou, barva může být růžová, béžová, ale i červená.

Některé druhy protey se hodí pro sušení a vznik krásných vazeb ze sušených květin

Jak se o proteu starat?

Ještě čerstvé větvičky oškrábejte, rozštípněte a vložte na několik hodin do hluboké nádoby s vodou. Stejně jako ostatní květiny ji pak seřízněte stonek o několik centimetrů šikmým řezem, vodu často měňte.

Pokud ji chcete sušit, pak ji zavěste na tmavé místo, kde dobře proudí vzduch.

Jak o netradiční květiny pečovat?

Chcete se z těchto netradičních krásek těšit co nejdéle? Věnujte jim tu správnou péči.

Cestou z květinářství je chraňte před chladem a větrem. Když ji přinesete domů, nechte ji ještě pár hodin zabalenou v hedvábném papíru z obchodu.

Před vložením do vázy jim seřízněte stonek šikmým řezem. Nestříhejte, opravdu seřízněte. Právě tento čerstvý řez jim totiž umožní čerpat vodu dle potřeby.

Vodu pravidelně měňte a přidávejte do ní speciální výživu. Jednu byste měli dostat už ke kytici, další si určitě můžete dokoupit. Směs rozpuštěná ve vodě totiž prodlužuje květinám život. Vy se z nich pak můžete těšit delší dobu. Dejte si pozor, ať žádné listy nejsou ponořeny ve vodě.

Měna
Jazyk