Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Pečujeme o květiny

Stonky zastřihněte před vložením kytice do vázy.

Jak se správně starat o řezané květiny, aby dlouho vydržely?

Dostali jste nádhernou kytici řezaných květin a už teď je vám líto, že ji za pár dní budete muset vyhodit? Poradíme vám, jak o řezané květiny pečovat, aby vám dělaly radost maximální možnou dobu. Každý druh květin totiž vyžaduje jinou péči.

Běžné květy

Růže potřebují vodu
Bez ní to prostě nepůjde. Růže potřebují dostatek vody, ideálně hned. Co se další péče týče, pravidelně seřezávejte stonky šikmým řezem a hlídejte si, aby váza nestála u topení ani v blízkosti mísy s ovocem. Když to dodržíte, vydrží vám růžičky na stole i 2 týdny. V magazínu jsme připravili článek, ve kterém se dozvíte mnohem více.

Lilie vám vydrží hodně dlouho
Péče o lilie není třeba se bát, ve váze vydrží klidně 2 týdny. Musíte jim ale pravidelně měnit vodu a seřezávat stonky ostrým řezem. Další rady jsme uvedli v článku "Co dělat, aby vám lilie dělala ve váze dlouho radost?".

Jak se postarat o gerbery?
Gerbery patří mezi květiny s nejdelší výdrží. Vložte je seříznuté do čisté vázy s vodou obsahující výživu. Vodu pravidelně měňte a stonky zkracujte. Přečtěte si článek v našem magazínu, který se věnuje tématu obsáhleji.

Chryzantémy vás potěší dlouhou životností
Chryzantémy vydrží ve váze při správné péči až 3 týdny. Důležité je do vody nasypat přípravek k dezinfekci vody, aby se v ní nemnožily bakterie. Přečtěte si více o chryzantémách a zjistěte jak se o ně postarat.

Co s alstromérií?
Že nevíte, o jaké květině je řeč? Alstromérie možná znáte jako peruánské lilie. Patří seříznuté šikmým řezem na chladné a stinné místo, vodu ve váze je třeba měnit každé 3 dny. Pokud vás toto téma zaujalo, přečtěte si článek "Aby alstromerie byly dlouho krásné a svěží" kde se tomuto tématu věnujeme podrobněji.

Co dělat s karafiátem?
Než karafiát vložíte do vázy, stonek seřízněte asi o 3 cm a odstraňte spodní listy, které by byly pod vodou. Na první noc karafiátů v novém domově je dejte do chladnější místnosti, nedávejte je poblíž misky s ovocem. Víte, že karafiáty vydrží klidně jeden den bez vody?

Co s něžnou gypsophilou?
Gypsophila alias nevěstin závoj krásně doplní výraznější květiny, ve váze vydrží dlouho.

Jarní květiny

Tulipány vyžadují chlad
Klidně jim do vázy hoďte kostku ledu a pravidelně jim vyměňujte vodu. Nezapomeňte taky při výměně každý stonek seříznout šikmým řezem pod úhlem 45 stupňů. A nezapomeťe, tulipánům do vázy nepatří výživa. Další zajímavosti, co se týče péče najdete v našem magazínu.

Jak se postarat o frézie?
Frézie se svými krásnými jemnými kvítky mnoho péče nevyžadují. Stačí jim zhruba o 3 centimetry seříznout stonek a pravidelně jim měnit vodu.

Kosatec ve váze vypadá božsky
Iris neboli kosatec vypadá v každém aranžmá úchvatně. Péče o něj se nijak neliší od ostatních květin. Základem je čistá váza, pravidelná výměna vody a seříznutí stonku.

Exotické rostliny

Strelitzie miluje sluníčko
Strelitzie je květina palmovitého vzhledu s vyšším kmínkem a růžicí listů. Má ráda sluníčko, těšit se z ní můžete celkem dlouhou dobu.

Helikonie je vzdálená příbuzná banánovníku
Ve váze vydrží čerstvá i několik týdnů, samozřejmostí by měla být pravidelná výměna vody.

Náš tip: Všechny květiny potřebují čerstvý vzduch, tak pravidelně větrejte.

Co naopak ve své blízkosti nesnesou? Mísu se zrajícím ovocem. To totiž urychluje kvetení a zkracuje dobu, po kterou se z květin můžete těšit.

Květiny ve váze jsou ozdobou každé místnosti. Do vašeho domova přinesou kousek přírody. Poděkujte jim za to vhodnou péčí. Odmění se vám dlouhou životností a krásou. Poupata se budou rozvírat, květy nádherně vonět.

 

Měna
Jazyk