Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Jak na karafiáty aby byly ve váze dlouho svěží?

07.11.2021 | Dana Rohová

Věnujte karafiátům péči, odmění se vám | KvětinyOnline

Dostat kytici čerstvě řezaných květin, to je sen nejedné ženy. Ty tam jsou doby, kdy partner nosil kytičku jako pozornost každý týden, nebo alespoň jednou za měsíc. Dneska se květiny dávají spíš k příležitostem jako jsou narozeniny, svátek, výročí a další významné dny. Když už se tak stane, určitě budete chtít, aby vám kytička vydržela dlouho krásná a svěží. Jak na to, když dostanete kytici karafiátů?

Karafiáty se vrací do módy

Asi byste těžko hledali jinou květinu, kterou jedni milují a druzí nemají ani trochu rádi. Přesto se karafiáty vrací do módy, proto není vůbec na škodu vědět, jak se o ně postarat. Co když je dostanete zrovna vy?

Víte, že karafiáty nádherně voní a kvetou v mnoha barvách? Hodí se do míchaných kytic ke všem příležitostem.

Karafiáty vám při správné péči vydrží třeba až 3 týdny

Řezané květiny vyžadují péči, jen tak vám dlouho vydrží tak krásné jako v den, kdy jste je dostali. Jak se správně postarat o karafiáty, aby vám vydržely co nejdéle?

  • Připravte si čistou vázu.
  • Do vázy nalijte odstátou vodu pokojové teploty. Nezapomeňte do ní přidat výživu pro řezané květiny.
  • Postarejte se o stonky. Právě péče o ně před vložením do vody je nejdůležitější. Ostrým nožíkem je seřízněte pod úhlem 45 stupňů o 2-3 centimetry.
  • Odstraňte ze stonků spodní listy, které by byly namočené ve vodě.
  • Na noc vázu s karafiáty umístěte do chladnější místnosti nebo na chodbu.
  • Další den najděte pro vázu vhodné místo. Nedávejte ji ale do blízkosti mísy s ovocem, karafiáty jsou totiž citlivé na ethylen, který dozrávající ovoce uvolňuje.
  • Vyměňte vodu ve váze.
  • Obden stonky seřízněte, aby mohly dobře přijímat vodu. Ani tu nezapomínejte pravidelně měnit.

Víte, že kromě klasických karafiátů můžete dostat i takzvané mini karafiáty? Ty jsou známé také jako drobnokvěté karafiáty, které se skvěle kombinují i s dalšími květinami.

Co byste o karafiátech ještě měli vědět?

Karafiáty jsou symbolem oddané lásky a náklonosti, vyjadřují obdiv a závazek. Promlouvat umí i jednotlivé barvy, bílý karafiát je symbolem nevinnosti, červený zase vyjadřuje obdiv. Žlutý mluví o zklamání nebo odmítnutí, světle fialový zase o snech a fantazii. Růžový říká „Nikdy na tebe nezapomenu“, žíhaný se omlouvá.

Rozvoz květin

Kytici z mini karafiátů doručíme během několika hodin po Praze a po celé České republice. A pokud byste chtěli doručit květinu z jiných květin, stačí si vybrat v našem e-shopu. Máme i velký výběr z kytic z růží. Najdete zde připravených cca 100 kytic až ve 4 velikostech. Objednávku dovozu a platbu provedete společně s květinami. My se o vše ostatní postaráme a květinový dar předáme na požadované adrese po celé ČR. Náš řidič dojede, kam Vás napadne, klidně do Olomouce nebo Karlových Varů.

Měna
Jazyk