Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Chcete darovat květinu? Hodí se znát jej význam

03.05.2019 | Dana Rohová

Víte co je květomluva a co znamená? | KvětinyOnline

Květiny promlouvají. Víte to? Nebo je to pro vás novinka? Dříve zcela běžná věc, dnes se o ní ví jen málo. Pojďme to společně změnit. Darujte květinu, která přesně vyjádří vaše city.

Co to je „květomluva“?

Způsob, jak vyjádřit své pocity za pomoci květin. Diskrétně odhaluje city a názory, které je těžké vyjádřit slovy nebo to není v dané situaci přijatelné. Tento druh komunikace vznikl už ve starověkých harémech.

Květomluva je mocná čarodějka, která byla hodně populární za doby královny Viktorie, kdy byla považována za druhý jazyk.

V době národního obrození byla znalost květomluvy naprosto běžnou záležitostí. Ovládal ji úplně každý florista. Kytice povznesli do výšin, o kterých se nám ani nesní. Už to nebylo jen nějaké kvítí, ale tajný vzkaz či poselství.

Náš tip: Prozařte svůj prostor a objednejte si "pestrou paletu květin". Kytice bude zářit svým vlastním světlem a my ji doručíme kamkoliv v České republice, třeba do Fulneku nebo Hustopečí, i dnes.

Ovládněte řeč květin

Své myšlenky a pocity můžeme vyjádřit nejen slovy, ale i květinami. Jejich druhem i barvou. Naučte se jim porozumět. Poznejte květiny a jejich význam.

Co jednotlivé květiny říkají?

Růže

Miluji Tě! Růže je prostě symbol lásky a tomu rozumí úplně každý. Rudá růže hovoří o vášni, bílá je symbolem nevinnosti. A růžová? Barva romantiků, která vyjadřuje upřímnou lásku. Kytice růží je velmi oblíběná na svátek Sv. Valentýna.

Tulipán

Symbol upřímnosti a věrnosti. Červený vyjadřuje lásku, oranžový povrchní krásu. Žlutý buď naprostou odevzdanost vaší lásce, nebo pýchu. Kytici z tulipánů je vhodné darovat k téměř každé příležitosti, např.: ke Dni matek.

Gerbera

Vypovídá o upřímnosti a věrnosti. Gerbery milují hlavně snílkové a beznadějní romantici.

Karafiát

Někdo je miluje, jiný nesnáší. Mnoho z nás si jej spojuje se socialismem. Karafiát ale vyjadřuje touhu a okouzlení. Bílý je symbolem krásy a jemnosti, žlutý vyjadřuje opovržení. Dejte si pozor na barvu.

Orchidej

Úkolem orchideje  je obměkčit ženino srdce. Představují lásku a věrnost. Oslavují krásu ženy.

Slunečnice

Symbol radosti, energie, sluníčka, ale i přílišné pýchy. Proč se květy slunečnice otáčí za sluníčkem? Podle antických mýtů se otáčí za tím, koho miluje. Je vhodnou volbou třeba i na první schůzku.

Fialky a pomněnky

Dostala jste fialku nebo pomněnku? Važte si jí. Nedostane je každá žena. Pravděpodobně máte tajného, a zároveň nesmělého ctitele.

Narcis

Narcisky symbolizují otevřenost, poctivost, víru a odpuštění.

A jak je to s barvami?

  • Červená = vášeň
  • Černá = konec a černé myšlenky
  • Žlutá = zrada a nevěra, ale i nový začátek a odpuštění
  • Oranžová = radost a štěstí
  • Růžová = něha a ženskost
  • Bílá = čistota, poctivost, věrnost
  • Modrá = přátelství, klid a mír
  • Zelená = harmonie, klid, plodnost, uzdravení
  • Fialová = jemnost a zdrženlivost

Květinu můžete darovat osobně nebo v zastoupení využít služby rozvoz květin po Praze a celé ČR.

Měna
Jazyk