Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Tulipány, narcisy nebo macešky: Které květiny patří k jaru?

22.03.2018 | Dana Rohová

Tulipány, narcisy nebo macešky? | KvětinyOnline

Příjemné teploty, sluníčko, vůně čerstvých květin. Také už konečně cítíte jaro? Pokud jste si tuto sezónu zamilovali stejně jako my, určitě víte, že s jarem přichází kromě přívětivého počasí také několik květin, které toto roční období dělají tak skvělým. Které to jsou?

Jarní květiny – od tulipánů po macešky

Málokterá květina evokuje první jarní dny více než tulipán. Jakmile se tyto pestrobarevné květiny rozrostou na našich zahrádkách, v parcích a podél cest, hned se nám do práce i na procházky chodí příjemněji. Pokud zahrádku nemáte, ale přesto si chcete užít jaro s tulipány, pořiďte si domů jarní řezané květiny. Poradíme vám, jak na to, aby vám vydržely co nejdéle krásné:

  • Vybírejte tulipány ve stadiu poupat a přenášejte je vždy zabalené v papíru.
  • Doma květinám seřízněte šikmo stonky a co nejdříve je vložte do vody.
  • Voda, do které tulipány vložíte, by měla být ledová. Klidně přidejte pár kostek ledu.
  • Čím chladněji, tím lépe – tulipán je jarní rostlina, příliš velké teplo jí nedělá dobře.
  • Každý den květinám měňte vodu a zařezávejte stonky.

Náš tip: Otevřete si vlastní květinovou knihovnu a objednejte si "florální poezii". Každá kytice bude jako verš plný květinové lásky a my ji doručíme kamkoliv v České republice, třeba do Skutče nebo České Skalice, i dnes.

Místo sněhu sněženky

Květinky, které jsou už od pohledu křehké – a přitom tak silné. Jako první totiž proráží kyprou a vlhkou půdou a symbolizují konec zimy a příchod vytouženého jara. Sněženky vám mohou růst na zahrádce, před domem i na louce, ale pořídit je můžete také v květinářství, kde je seženete jako pokojové květiny.

Jaro ve váze

Nejenom tulipány ve váze dokážou navodit jarní kouzlo. Vzpomeňte si třeba na takové hyacinty a narcisy. Tyto jarní květiny jsou malebné, voňavé a tolik oblíbené. Těšte se z jejich krásy a barev a přineste si domů kousek jara v podobě nádherné jarní kytice.

S příchodem jara se pojí také krásné a roztomilé macešky. Věděli jste, že na světě existuje více než 450 druhů? Zasaďte je do truhlíků nebo na zahrádku a užijte si jaro naplno.

Po dlouhé a tmavé zimě přichází jedno z nejkrásnějších ročních období. Přineste si kousek jara i do svých domovů. Nádherné jarní květiny se o to postarají a nebo si vytvořte svoji vlastní dekoraci.

Měna
Jazyk