Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Při správné péči chryzantémy dělají radost i 20 dní

31.07.2021 | Dana Rohová

Péče o řezané chryzantémy | KvětinyOnline

Chryzantéma je nádherná květina, která si pomalu hledá své příznivce. Má u nás spíš nálepku pohřební květiny, přitom skvěle vypadá v míchaných kyticích. Navíc ve váze vydrží dlouhou dobu. Má tuhý kořínek, nepřijde si na ni ani mráz. Když ji dáte do vázy, prozáří váš domov jako sluníčko.

Na světě existuje víc než 5 000 druhů chryzantém, floristé z nich vykouzlí nádherné kytice, které budou vás nebo toho, komu kytici darujete, těšit dlouhou dobu. Na péči není nijak zvlášť náročná, přesto se vyplatí vědět, jak se o kytici s chryzantémou postarat.

Náš tip: Navštivte naše online květinářství a objednejte si kytici pro maminku plnou krásných květů a pozitivní energie. Jsme tu pro vás, abychom ji s radostí připravili a doručili kamkoliv v České republice, třeba do Tachova nebo Vrchlabí, i dnes.

Víte, že chryzantémě se přezdívá i listopadka a má své využití i v medicíně? Třeba takový čaj z chryzantémy patří v Číně mezi jeden z nejoblíbenějších horkých nápojů. Lidé věří, že jim zajistí krásu a dlouhověkost.

Jakou péči chryzantémy vyžadují?

Chryzantémy vydrží ve váze obvykle dvacet dní, při správné péči tuto dobu můžete protáhnout až na 4 týdny. Jak na to?

  • Když chryzantémy kupujete, sáhněte po nakvetlých květech.
  • Co nejdřív poté, co kytici chryzantém přinesete domů (nebo ji dostanete), odstraňte ze stonků listy, které by byly ponořené ve vodě a uhnívaly tam.
  • Stonky seřízněte ponořené pod vodu šikmým řezem pomocí ostrého nože. Nůžky nikdy nepoužívejte. Čím větší bude plocha řezu, tím lépe budou květiny moci přijímat vodu a živiny.
  • Když stonky nebudou přijímat vodu a květina začne předčasně chřadnout, zkuste stonky znovu seříznout. Na vině mohou být vzduchové bublinky, kvůli kterým chryzantémy nemohou přijmout dostatečné množství vody. Klidně v tu chvíli přidejte do vázy taky pár kostek ledu.
  • Ponořte stonky do čisté vázy s vodou, ve které jste rozmíchali výživu pro řezané květiny.
  • Vodu ve váze nevylévejte, jen doplňujte.
  • Stonky pravidelně zkracujte.

Náš tip na závěr: Vázu s chryzantémami umístěte do chladnější místnosti. Tím jejich životnost ještě prodloužíte.

Měna
Jazyk