Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Podlehněte kouzlu řezaných alstromérií

08.01.2019 | Dana Rohová

Alstromérie - ozdoba kytic a dekorací | KvětinyOnline

Alstromérie neboli peruánské lilie jsou nádherné květiny původem z Jižní Ameriky. Byly objeveny teprve v 18. století, rychle se však rozšířily do celého světa a daly vzniknout okolo 200 hybridům nejrůznějších barev.

Peruánské krásky a jejich uplatnění

Květy alstromérií jsou živé a jemné zároveň. Navíc působí velmi elegantně, díky tomu se také dočkaly velké obliby a našly své uplatnění hned na několika místech.

Náš tip: Zahrajte si na květinového archeologa a objednejte si "květinový poklad". My pro vás odhalíme ty nejkrásnější květy a doručíme vám je přímo do vašeho "květinového stánku", kamkoliv v České republice, včetně Odolené Vody nebo Horažďovic, i dnes.

Ozdoba zimních zahrad

Živé alstromérie jsou vytrvalé rostliny, které každý rok na jaře dokážou rozzářit zimní zahradu nebo květinový záhon. Potřebují však dostatek vláhy i nepřímého slunečního záření. Přímé světlo jim totiž nedělá dobře.

Interiérové květinové dekorace

Bohaté květenství, které tato rostlina vytváří, je naprosto ideálním materiálem pro luční květinové dekorace. Existují v nejrůznějších barvách a na jediném stonku často najdete i víc než 10 květů. Řezané alstromérie navíc vydrží poměrně dlouho krásné, což obzvlášť při tvorbě dekorací přijde vhod.

Krásné kytice pro každou příležitost

Květy alstromérií připomínající drobné lilie vytváří překrásné a zároveň objemné kytice, které se hodí především na slavnostní události jako například svatby nebo oslavy. Úžasně vypadají také v kombinaci s jinými druhy květin jako jsou růže nebo gerbery. Možnosti jsou však v podstatě neomezené.

Jak se o řezané alstromérie starat?

  1. Šikmo odřežte konce stonků a odstraňte spodní listy, které by mohly ve vodě hnít.
  2. Vázu postavte na chladné a stinné místo.
  3. Měňte vodu každé 3 dny.

Každá květina má svůj význam

O alstromériích se často hovoří jako o květinách, které symbolizují oddanost, vzájemnou podporu a přátelství. Její bohaté exotické a zároveň elegantní květy navíc vyjadřují bohatství a prosperitu. Velmi záleží také na konkrétní barvě okvětních lístků, která má svou vlastní symboliku.

Význam květin podle barvy:

  • červená = láska a vášeň
  • růžová = něha a sympatie
  • oranžová = touha a nadšení
  • žlutá = radost a přátelství
  • bílá = čistota a nevinnost

Přestože bohaté kytice alstromérií vyniknou především na svatbách a větších oslavách, udělají radost také k narozeninám, promocím i k dalším příležitostem. Nechte se jimi okouzlit nebo vyjádřete svým blízkým svoji podporu a přátelství.

Měna
Jazyk