Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Doručení květin po-pá 129 Kč a víkend 250 Kč

Podlehněte kouzlu řezaných alstromérií

08.01.2019 | Dana Rohová

Alstromérie - ozdoba kytic a dekorací | KvětinyOnline.cz

Alstromérie neboli peruánské lilie jsou nádherné květiny původem z Jižní Ameriky. Byly objeveny teprve v 18. století, rychle se však rozšířily do celého světa a daly vzniknout okolo 200 hybridům nejrůznějších barev.

Peruánské krásky a jejich uplatnění

Květy alstromérií jsou živé a jemné zároveň. Navíc působí velmi elegantně, díky tomu se také dočkaly velké obliby a našly své uplatnění hned na několika místech.

Ozdoba zimních zahrad

Živé alstromérie jsou vytrvalé rostliny, které každý rok na jaře dokážou rozzářit zimní zahradu nebo květinový záhon. Potřebují však dostatek vláhy i nepřímého slunečního záření. Přímé světlo jim totiž nedělá dobře.

Interiérové květinové dekorace

Bohaté květenství, které tato rostlina vytváří, je naprosto ideálním materiálem pro květinové dekorace. Existují v nejrůznějších barvách a na jediném stonku často najdete i víc než 10 květů. Řezané alstromérie navíc vydrží poměrně dlouho krásné, což obzvlášť při tvorbě dekorací přijde vhod.

Krásné kytice pro každou příležitost

Květy alstromérií připomínající drobné lilie vytváří překrásné a zároveň objemné kytice, které se hodí především na slavnostní události jako například svatby nebo oslavy. Úžasně vypadají také v kombinaci s jinými druhy květin jako jsou růže nebo gerbery. Možnosti jsou však v podstatě neomezené.

Jak se o řezané alstromérie starat?

  1. Šikmo odřežte konce stonků a odstraňte spodní listy, které by mohly ve vodě hnít.
  2. Vázu postavte na chladné a stinné místo.
  3. Měňte vodu každé 3 dny.

Každá květina má svůj význam

O alstromériích se často hovoří jako o květinách, které symbolizují oddanost, vzájemnou podporu a přátelství. Její bohaté exotické a zároveň elegantní květy navíc vyjadřují bohatství a prosperitu. Velmi záleží také na konkrétní barvě okvětních lístků, která má svou vlastní symboliku.

Význam květin podle barvy:

  • červená = láska a vášeň
  • růžová = něha a sympatie
  • oranžová = touha a nadšení
  • žlutá = radost a přátelství
  • bílá = čistota a nevinnost

Přestože bohaté kytice alstromérií vyniknou především na svatbách a větších oslavách, udělají radost také k narozeninám, promocím i k dalším příležitostem. Nechte se jimi okouzlit nebo vyjádřete svým blízkým svoji podporu a přátelství.

Měna
Jazyk