Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Doručení květin po-pá 129 Kč a víkend 250 Kč

Luční kytice aneb v jednoduchosti je krása

21.07.2020 | Dana Rohová

Z čeho si uvázat kytici lučního kvítí | KvětinyOnline.cz

Milujete květiny, ale pompézní kytice vám nic neříkají? Natrhejte se kytičky na louce, klidně i bodlák, a uvažte si kytici podle svých snů. Luční kytice jsou rozverné, netradiční, krásné, barevné.

Léto je v plném proudu, jeho nedílnou součástí jsou procházky přírodou. Proč se ale jen koukat, když si domů můžete z výletu přinést krásný a voňavý suvenýr? Když se totiž budete koukat kolem sebe a vydáte se i do míst, kam příliš lidí nevkročí, můžete narazit na opravdové skvosty v podobě pestrobarevných květin a zajímavých lučních trav.

Na stůl patří pestrobarevná kytice

K létu patří barvy. Žlutá, fialová, červená, oranžová, zelená. Sluneční svit nám do žil vlévá novou energii, nechává ale také rozkvést květiny na loukách.

Občasný déšť pročistí vzduch, který vás přímo láká na procházku. Vezměte si s sebou zahradnické nůžky nebo ostrý nožík a vyrazte na louku natrhat krásné květiny a okrasné trávy, ze kterých uvážete nádhernou kytici na váš stůl.

Náš tip: Vybírejte jen květiny, které jsou v místě hodně rozšířené. Dejte si pozor také na chráněné druhy. Těm se vyhněte velkým obloukem.

Základem jsou okrasné trávy

Že jde o plevel? Omyl. Právě tráva dodá kytici na netradičnosti a jakési rozčepýřenosti. To k luční kytici přeci patří.

Nebojte se utrhnout kousek jetele, kerblíku, kostřavy, kavylu, ozdobnice čínské, jílku vytrvalého i pampové trávy.

Do luční kytice patří i obilí a bodláky

Obojí vypadá v letním aranžmá překrásně. Z obilí se nejčastěji používá pšenice, bát se ale nemusíte ani ovsa, žita nebo ječmene.

Náš tip: Chcete jít trhat pšenici? Lepší je ta zelená, s nevyzrálými zrny. Ty totiž nebudou vypadávat.

A co ten bodlák? Ten se v kytičce z méně tradičních květin bude taky pěkně vyjímat. Jeho květy bývají modré, fialové, bílé nebo zelené, jsou obklopené ostnatými listeny. Když ho domů přinesete moc, můžete si ho nasušit na zimu.

Víte, že bodlák je symbolem nezávislosti a přitažlivosti?

Bez kvítků to nepůjde

A ideálně nějakých pestrobarevných. Právě ty vás uchvátí asi nejvíc. Natrhejte si heřmánek, kopretiny, pryskyřník, kakost, kohoutek, zvonky, vlčí mák, sedmikrásky, chrpy, kontryhel a další.

Náš tip: V kytici z lučních květin pěkně vypadá i snítka rozmarýnu, šalvěje a drátovce.

Kytice lučních kvítků sice nevydrží nijak závratně dlouho, na druhou stranu vás vlastně nic nestojí. Tedy kromě času, který strávíte trháním květů a trávy, a pak jejich sestavením. Proč si tedy za pár dnů nedopřát ve váze zase jinou kytičku?

Měna
Jazyk