Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Letní květiny vám připomenou vůni babiččiny zahrádky

29.06.2018 | Dana Rohová

Letní květiny připomenou vůni zahrady | KvětinyOnline

Růže nebo gerbery jsou v květinářství k dostání během celého roku. V létě je však výběr ještě o něco pestřejší – toto období totiž přeje oblíbeným květinám „z českých luhů a hájů“. Tradiční květiny tak můžete vyměnit třeba za kopretiny, pivoňky nebo jiřiny, které vám připomenou vůni babiččiny zahrádky i vašeho dětství. Kytice z lučního a sezónního kvítí jsou opravdovým hitem – nechte se jimi okouzlit i vy.

Sezónní květiny jsou velkým hitem

Kytice ze sezónních květin jsou čím dál tím populárnější. Úzce to souvisí s aktuálním trendem – tím je návrat k přírodě a přirozenosti. Sezónní květiny, kterým se dobře daří i v našich podmínkách, k nám nemusí putovat přes půl světa, ale mohou být pěstovány na některé z českých květinových farem.

Náš tip: Založte si svůj vlastní květinový klub a objednejte si pestré květiny. Každá kytice bude připravena na květinovou party a my ji doručíme kamkoliv v České republice, třeba do Bechyně nebo Chlumce nad Cidlinou, i dnes.

Letní květiny provoní celý dům

V létě rozkvétají pivoňky, které si zamilovaly už naše prababičky. Ty jimi zdobily nejen své vázy, ale také zahrádky – jedná se o nenáročné květiny pyšnící se překrásnými, omamně vonícími květy. Podobně jsou na tom i jiřiny, které se rovněž často objevují v sezónních vazbách. Jsou velmi oblíbené pro svou dlouhou trvanlivost. Abyste jí však dosáhli, je nutné dodržet několik pravidel – kytici nevystavujte přímému slunečnímu záření a listy květin nenamáčejte do vody. Pokud se chcete z kytice radovat opravdu dlouho, můžete do ní přidat i kopretiny. Ty jsou v trvanlivosti opravdovým přeborníkem.

Dalšími z oblíbených letních květin jsou úchvatné slunečnice, které do každého interiéru vnesou atmosféru slunného léta. Ačkoli jsou slunečnice v řeči květin synonymem pro přehnanou pýchu, mnozí je považují za symbol energie získané ze Slunce – slunečnice jsou známé právě tím, že se za jeho paprsky otáčejí.

Hortenzie jsou dalším ze zástupců sezónních květin. Se svými drobnými kvítky jsou přesným opakem obrovské slunečnice. Velké oblibě se těší pro svůj romantický a jemný vzhled, který se stane příjemným doplňkem každé letní kytice.

Když je řeč o letních květinách, nesmíme samozřejmě zapomenout ani na gladioly (u nás známé také jako mečíky). Ty se objevují v celé řadě barevných variací a v květomluvě jsou považovány za květiny vyjadřující upřímnost. Elegantními gladiolami si velmi snadno získáte srdce své vyvolené.

Pro koho se letní kytice hodí?

Na to existuje jednoduchá odpověď – hodí se pro každého, kdo má rád jednoduchost a přirozenou krásu. Letní kyticí můžete obdarovat ženu i muže. Výborně se hodí pro všechny slavnostní příležitosti, jakými jsou například životní jubilea, výročí, promoce nebo také svatby. Ze sezónních květin lze svázat neobvyklé a velmi krásné kytice všech tvarů a velikostí.

Měna
Jazyk