Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Rozjasněte svou kuchyň květinami, kterým se tam bude dařit

14.08.2021 | Dana Rohová

Květiny, které se hodí do kuchyně | KvětinyOnline

Co dělá domov domovem? Kromě osob, na kterých nám záleží také pohodová a útulná atmosféra. Tu dotváří zařízení místnosti a další dekorace, mezi nimi i květiny. Ty mají své místo nejen v obývacím pokoji, ale i kuchyni. Jaké se hodí právě tam?

Kuchyň je mnohdy srdcem domova

Když se blíží setkání s blízkými osobami, přemýšlíme, čím je pohostíme. Čas před jejich příchodem tak trávíme v kuchyni, někdy si tam s návštěvou pak i sedneme a povídáme si přípravě něčeho dobrého. S trochou nadsázky tak kuchyň můžeme označit za srdce každého domova, i láska přeci prochází žaludkem.

Náš tip: Objednejte si krásnou květinovou kompozici, například jako poděkování, přes naše internetové květinářství a podělte se o lásku k přírodě. My se postaráme o pečlivou přípravu a rychlé doručení po celé České republice, včetně Českého Krumlova nebo Roudnice nad Labem, i dnes.

Jaké květiny ozdobí kuchyň?

Mnozí z nás mají tak nějak zafixováno, že květiny do kuchyně nepatří, navíc se jim tam nebude vůbec dařit. Když si je dobře vyberete, opak se stane skutečností.

Při jejich výběru vezměte v potaz celkový design kuchyně, vsaďte na méně náročné a nejedovaté květiny. Ideálně by měly preferovat polostín, zamyslete se taky nad tím, jak hodně péče jim chcete věnovat.

Tip číslo jedna: Na pracovní plochu dejte bylinky

Jaké rostlinky chcete mít v kuchyni nejvíc po ruce? Určitě jedlé bylinky, které provoní každé jídlo. Nad pracovní desku nebo parapet dejte bazalku, petržel, pažitku, řeřichu, klidně i rukolu, tymián, meduňku a mátu. Jen se smiřte s tím, že v uzavřeném prostoru se jim nikdy nebude dařit tak jako na zahradě.

Tip číslo dva: Pěkně vypadá i pepřinec

Oblíbená a nenáročná, pokojovka. Přesně tak by se dal charakterizovat pepřinec, který vás potěší nádhernými listy. K mání jsou různé odrůdy, většinu z nich můžete v klidu pěstovat v květináči.

Víte, že pepřinec vyžaduje mírnou, ale pravidelnou zálivku a pokud máte okno v koupelně, klidně ho můžete umístit i tam. Miluje totiž vzdušnou vlhkost.

Tip číslo tři: Co takhle dekorativní papričky?

Krásně zelená rostlinka, mezi jejími lístky vykukují maličké papričky. Co by se do kuchyně mělo hodit líp? Papričky na téhle dekorativní rostlině vydrží dlouhou dobu, jsou tak úžasnou dekorací kuchyně, terasy i balkonu.

Tip číslo čtyři: Pach z kuchyně pohltí zelenec, begónie i toulitky

Při vaření se z kuchyně linou různé vůně, když se ale smíchají, nebo se k tomu přidá pach z odpadu, už tak příjemné nejsou. Víte, že jsou květiny, které pach pohltí a vzduch v kuchyni bude čistší?

Mezi takové květiny patří anthurium (toulitky), zelenec, hybridní begonie, potos, břečťan a potos.

Tip číslo pět: Zajímavý bude i hyacint ve skleněné váze

Rozzařte svou kuchyni nádherným hyacintem, který klidně můžete usadit do skleněné vázy, zcela bez zeminy.

Náš tip na závěr: Kromě samotných květin pečlivě vybírejte i nádoby, do kterých je umístíte. Nemáte náhodou doma nějaký starý a nepoužívaný kousek jídelního servisu, do kterého by se dala nějaká ta rostlinka zasadit? Pěkně budou vypadat i různě velké květináče jedné barvy.

Měna
Jazyk