Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Keukenhof: Vyrazte na výlet do nejkrásnější zahrady světa

20.03.2018 | Dana Rohová

Vyražte do nejkrásnější zahrady světa | KvětinyOnline

Pokud milujete květiny, Keukenhof vám učaruje. Tento největší květinový park v Evropě láká na obrovské množství nádherných a voňavých květin. Každý rok v nizozemském parku u městečka Lisse mezi Haagem a Amsterodamem vykvete sedm milionů tulipánů, narcisů a hyacintů. Udělejte si výlet a užijte si pohled na neopakovatelnou nádheru.

Potěšení pro všechny smysly

Není divu, že se Keukenhofu přezdívá Zahrada Evropy. Barvy, vůně a tvary květin, na které v parku narazíte, nemají v jiných zemích obdoby. Kochat se jimi můžete od poloviny března do poloviny května, kdy se Keukenhof otevírá. Je to hlavně proto, že v tuto dobu vrcholí sezóna tulipánů. Letos je park otevřený od 22. března do 13. května.

Keukenhof byl pro veřejnost otevřen poprvé v roce 1949. Tehdy se zahradníci, prodejci a exportéři okrasných cibulovin domluvili a vytvořili nádhernou venkovní přehlídku jarních květin. Právem se z této události stala tradice a do parku Keukenhof tak od té doby můžete vyrazit každý rok.

Zahradníci také pravidelně připravují tematický obraz pro daný rok. Před třemi lety tuto poctu věnovali Vincentu van Goghovi a na jeho počest vysázeli tulipány na ploše 250 m2.

Náš tip: Přenesete se do květinového ráje a objednejte si "florální nebesa". Každá kytice bude jako malý anděl plný květinové něhy a my ji přineseme až k vašim dveřím, ať už jste kdekoli v České republice, i do menších měst, jako jsou Velká Bíteš nebo Hluboká nad Vltavou, i dnes.

Na co se můžete těšit

V březnu si užijete pohled na nádherné krokusy. Ve stejném měsíci kvetou také narcisy, které přetrvají i do dubna. V dubnu a na začátku května je nejlepší šance vidět obrovské množství krásných hyacintů a tulipánů.

V Keukenhofu se rozprostírá 15 kilometrů chodníků a na každém kroku vás čeká dokonalé potěšení pro oči. Kromě nekonečných lánů květin můžete obdivovat také zdejší umění, jako jsou historické fontány nebo sochy.

Jak se do Keukenhofu dostat

Záleží na vás, který způsob dopravy preferujete. Můžete letět do Amsterodamu a odtud autobusem nebo vlakem do města Schiphol, kde přesednete a odkud budete pokračovat do Keukenhofu. Odtud je to do květinové oázy pouhých 35 minut cesty.

Jestliže ale preferujete pohodlí, můžete využít výlety cestovních kanceláří. Do Keukenhofu vyrážejí z různých českých měst i několikrát do týdne. Cena jízdenek se obvykle pohybuje kolem 2 000 korun. Za vstupné do parku pak zaplatíte 17 euro za dospělého a 8 euro za děti od 4 do 17 let.

Měna
Jazyk