Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Advent je za dveřmi, pusťte se do vánoční výzdoby

09.12.2023 | Dana Rohová

Vytvořte si originální vánoční výzdobu | KvětinyOnline

Taky se těšíte na Vánoce? Kdo z nás by se netěšil. Sice nás před Štědrým dnem čeká spousta práce v podobě vánočního gruntování, pečení cukroví, shánění dárků, stromečku a kapra, na druhou stranu je to čas, kdy by se každý měl aspoň na chvilku zastavit a užívat si té kouzelné atmosféry. Chcete ji vnést i do svých domovů? Připravte si adventní výzdobu.

Adventní svícen může mít mnoho podob

Jednou z ozdob, kterou má doma snad každý, je adventní věnec nebo svícen. Každou adventní neděli na něm postupně zapálíme svíčky a těšíme se na Vánoce. V obchodech takových svícnů nebo věnců najdete hodně, ale když si je vyrobíte doma, udělají radost dvojnásobnou. Stačí popustit uzdu fantazii a máte doma ozdobu, kterou nikdo jiný nemá.

Náš tip: Překvapte své blízké a objednejte si nádhernou kytici. Zaručujeme vám, že ji pečlivě připravíme a doručíme po celé České republice, a to i do měst jako je Plzeň nebo Pardubice, ještě dnes.

Není to nic náročného, mnohdy si vystačíte s tím, co máte běžně doma, nebo si z procházky přírodou donesete nějaké přírodniny na dozdobení, případně kousek dřeva, na který připevníte 4 svíčky, jednu na každou neděli. Ty pak, pokud jsou na kruhovém podkladu, zapalujeme proti směru hodinových ručiček. Na to je třeba myslet dopředu, dost možná totiž máte různě vysoké svíčky.

Víte, že základním tvarem adventního věnce je kruh jako symbol věčnosti a zelené rostliny a větvičky jako symbol života? Fantazii se ale meze nekladou, takže si klidně můžete svíčky připevnit na nějaký pěkný tácek nebo talíř a kolem nich naskládat skořici, badyán či jiné koření, šišky atd.

Ozdobit můžete i dveře a okna

Kromě adventního věnce se svíčkami můžete vyrobit ještě jeden věnec, ten pak můžete pověsit na dveře nebo jím ozdobit okno.

Ani jeho výroba není nijak náročná, pojďme si spolu jeden takový vyrobit. Co k tomu budete potřebovat?

  • Slaměný korpus
  • Chvojové větvičky
  • Vázací drát, kterým na korpus budete přivazovat krátké větvičky jehličnanů.
  • Přízdobu v podobě šišek, šípků, žaludů, skořice, badyánu, sušených plátků pomeranče, sušených květů, baněk nebo mašlí.
  • Stuhu, pomocí které věnec zavěsíte na dveře nebo okno.
  • Kdo nemá rád věnec z jehličnanů, protože časem začne opadávat, ten si může vyrobit třeba věnec ze šišek s přízdobou v podobě mechu.
  • Kdo chce, může věnec přestříkat umělým sněhem pro efekt sněhu.

Chcete úplně jiný věnec, který vám vydrží třeba i na další rok? Co takhle věnec z větviček vrby nebo šlahounů révy? Stačí je smotat a proplést, ozdobit a za pár minut máte hotovo.

Dekorace na stůl

Kromě klasických adventních svícnů můžete stůl ozdobit i malými lucerničkami, kdy svíčku umístíte do vánočně zdobené skleničky, nebo si základ svícnu upečete třeba z perníkového těsta. Uprostřed stačí vykrojit kolečko o stejném průměru, jaký má kalíšek svíčky, kterou tam po upečení vložíte.

Další možností je připevnit skleněný kalíšek na výřez dřeva, na volné místo pak tavnou pistolí přilepit kousek mechu, sušené koření, šípky, oříšky a třeba i nějakou tu malou skleněnou nebo plastovou ozdobičku.

A nezapomeňte na vánoční hvězdu? Vhodně doplňuje vánoční atmosféru. A aby byla vánoční hvězda dlouho krásná je nutné se o ni pečlivě postarat.

Víte, že připravíme nejen vánoční ozdoby, ale své dlouholeté zkušenosti zúročíme i ve svatebních dekoracích?

Rozvoz vánočních květin

A pokud nemáte čas na výrobu vlastní dekorace, můžete si objednat vánoční kytici z nabídky květin a my zajistíme expresní rozvoz květin Praha a nebo doručení po celé ČR až k vám domů.

Měna
Jazyk