Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.

5+1 tip na pokojovky, které vám pomohou usnout

25.11.2019 | Dana Rohová

5+1 tip na pokojovky, které vám pomohou usnout

Spánek je jedna z věcí, bez které si život neumíme představit. Kdo se pořádně nevyspí, chodí druhý den jak mátoha. Nic ho nebaví, nic se mu nedaří. Nejradši by ulehl do postele a prospal se až do druhého dne. Co ale dělat, když usnout prostě nemůžete?

Počítání oveček prostě vždy nefunguje. A brát si hned prášek na spaní je zbytečné. Víte, že váš problém mohou vyřešit některé rostliny?

Levandule

Tu určitě znáte. A taky víte, že je skvělým prostředkem pro relaxaci a uklidnění. Obchody jsou plné levandulové soli do koupele, levandulových svíček, rozprašovačů a esenciálních olejů. Nic z toho ale předčí přírodní levanduli.

Jemné fialové kvítky omamné vůně si můžete vypěstovat doma, na zahrádce, nebo v truhlíku na balkoně. Když ji pak budete už od mladé rostlinky pravidelně stříhat, bude vám bohatě kvést.

Kdo si květináč s levandulí umístí do ložnice, dočká se kvalitního a hlubokého spánku. Levandulová vůně má totiž srovnatelné účinky s prášky na spaní.

Náš tip: Když budete levanduli pravidelně stříhat, květy si nasušte. Je z nich skvělá limonáda, nebo si můžete nastřádat na polštářek plněný levandulovými květy.

Lopatkovec

Jedna z nejúčinnějších rostlin na čištění vzduchu. Odstraní z něj formaldehyd, vzdušnou plíseň i většinu alergenů. Na oplátku ho obohatí o čistý kyslík, díky kterému se vám bude lépe spát a zvýší vlhkost vzduchu.

Čtěte také: Které pokojové květiny jsou nejoblíbenější?

Dračinec

Možná ho znáte jako Dracaenu. Rostlinka, která vyčistí vzduch od benzenu, formaldehydu, trichlorethylenu a xylenu. Je nejen užitečná, ale i pěkně vypadá. Ideálním místem pro ni je okenní parapet na východní nebo západní straně, potřebuje květináč s otvory, kterými bude odtékat přebytečná voda.

Břečťan

I v domácích, a ne příliš příznivých podmínkách rychle roste, má pěkné květy a silné aroma. Hodí se hlavně do ložnice alergiků a astmatiků. Umí totiž během půl dne ze vzduchu odstranit až 94 % vzdušných nečistot. Díky tomu vás v noci nebudou trápit nateklé sliznice ani kýchání.

Tchýnin jazyk

Na rozdíl od většiny ostatních rostlin uvolňuje tchýnin jazyk kyslík po celý den, i v noci. Při tom ještě zvládne ze vzduchu odstraňovat oxid uhličitý a jiné toxiny, které vám brání odejít do říše snů.

Jasmín

Na nočním stolku se bude krásně vyjímat, vzduch provoní jemnou sladkou vůní, která uklidní vaše nervy, uvolní mysl a zmírní úzkost. Když si pár odumřelých lístků položíte na polštář, budete spát jako Šípková Růženka.

Kterou rostlinu si do své ložnice pořídíte vy?

Expresní doručení

za několik hodin po celé ČR.

Kytici doručíme kamkoliv po celé ČR. Klidně dnes a už za pár hodin. Zaplaťte kartou nebo převodem.

Garance čerstvosti

za kvalitou si stojíme.

Čerstvé květiny pro vás pečlivě vybíráme každý den na květinových trzích.

Přání ke květině zdarma

pošlete s kyticí i vzkaz.

Překvapte obdarované zamilovaným vzkazem nebo milým přáním. Doručíme ho zdarma společně s kyticí.

Prvotřídní služby

máme více než 15 let zkušeností

Spokojeným zákazníkům jsme doručili už více než 70 000 květin a obdrželi certifikát Ověřeno zákazníky od Heureka.cz.