Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

5+1 tip na pokojovky, které vám pomohou usnout

25.11.2019 | Dana Rohová

Pokojovky, které vám pomohou usnout | KvětinyOnline

Spánek je jedna z věcí, bez které si život neumíme představit. Kdo se pořádně nevyspí, chodí druhý den jak mátoha. Nic ho nebaví, nic se mu nedaří. Nejradši by ulehl do postele a prospal se až do druhého dne. Co ale dělat, když usnout prostě nemůžete?

Počítání oveček prostě vždy nefunguje. A brát si hned prášek na spaní je zbytečné. Víte, že váš problém mohou vyřešit některé rostliny?

Levandule

Tu určitě znáte. A taky víte, že je skvělým prostředkem pro relaxaci a uklidnění. Obchody jsou plné levandulové soli do koupele, levandulových svíček, rozprašovačů a esenciálních olejů. Nic z toho ale předčí přírodní levanduli.

Jemné fialové kvítky omamné vůně si můžete vypěstovat doma, na zahrádce, nebo v truhlíku na balkoně. Když ji pak budete už od mladé rostlinky pravidelně stříhat, bude vám bohatě kvést.

Kdo si květináč s levandulí umístí do ložnice, dočká se kvalitního a hlubokého spánku. Levandulová vůně má totiž srovnatelné účinky s prášky na spaní.

Náš tip: Když budete levanduli pravidelně stříhat, květy si nasušte. Je z nich skvělá limonáda, nebo si můžete nastřádat na polštářek plněný levandulovými květy.

Lopatkovec

Jedna z nejúčinnějších rostlin na čištění vzduchu. Odstraní z něj formaldehyd, vzdušnou plíseň i většinu alergenů. Na oplátku ho obohatí o čistý kyslík, díky kterému se vám bude lépe spát a zvýší vlhkost vzduchu.

Čtěte také: Které pokojové květiny jsou nejoblíbenější?

Náš tip: Zahrádku radosti můžete mít hned u sebe. Objednejte si květinový zážitek přímo do svého domova a my vám ho přineseme až do rukou, ať už jste kdekoli v České republice, třeba v Napajedlech nebo Mikulově, i dnes.

Dračinec

Možná ho znáte jako Dracaenu. Rostlinka, která vyčistí vzduch od benzenu, formaldehydu, trichlorethylenu a xylenu. Je nejen užitečná, ale i pěkně vypadá. Ideálním místem pro ni je okenní parapet na východní nebo západní straně, potřebuje květináč s otvory, kterými bude odtékat přebytečná voda.

Břečťan

I v domácích, a ne příliš příznivých podmínkách rychle roste, má pěkné květy a silné aroma. Hodí se hlavně do ložnice alergiků a astmatiků. Umí totiž během půl dne ze vzduchu odstranit až 94 % vzdušných nečistot. Díky tomu vás v noci nebudou trápit nateklé sliznice ani kýchání.

Tchýnin jazyk

Na rozdíl od většiny ostatních rostlin uvolňuje tchýnin jazyk kyslík po celý den, i v noci. Při tom ještě zvládne ze vzduchu odstraňovat oxid uhličitý a jiné toxiny, které vám brání odejít do říše snů.

Jasmín

Na nočním stolku se bude krásně vyjímat, vzduch provoní jemnou sladkou vůní, která uklidní vaše nervy, uvolní mysl a zmírní úzkost. Když si pár odumřelých lístků položíte na polštář, budete spát jako Šípková Růženka.

Kterou rostlinu si do své ložnice pořídíte vy?

Měna
Jazyk