Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Kdy donést kytici paní učitelce?

03.06.2019 | Dana Rohová

Květiny pro paní učitelku jsou stále in | KvětinyOnline

Konec školního roku se blíží a rodiče si lámou hlavu nad otázkou, jak poděkovat paní učitelce za péči, kterou dětem věnovala. Čokoládou? Keramikou? Těžko se trefit. Čím ale nikdy nešlápnete vedle – kytičkou.

Možná si říkáte, že jich bude jistě mít plnou náruč, tak proč další kytku? Věřte, že každá paní učitelka bude z květiny nadšená. Potěší, udělají radost, nějaký čas ozdobí a provoní byt. Není to žádný lapač prachu. Každá kytice je originál a že jich bude mít plno? Třeba mezi svými kolegyněmi vyhraje v soutěži o nejplnější náruč.

Kdy darovat paní učitelce květiny?

Dřív se kytička nosila jen na konci školního roku. Doba pokročila a kytičku žáci nosí častěji. Kdy?

• Na začátku školního roku
• V pololetí
• Na konci školního roku
• Když se žáci s paní učitelkou loučí

Náš tip: Vytvořte si svou vlastní květinovou epopej a objednejte si pestrou kytici. Květina bude mít svůj příběh a my vám ho přineseme až do rukou, ať už jste kdekoliv v České republice, včetně Vítkova nebo Úval, i dnes.

Jaké květiny se hodí pro paní učitelku?

Někdo sáhne po květinách ze zahrádky, kdo ji nemá, musí na louku nebo do obchodu. Vybrat ten správný druh ale není snadné.

Můžete si nechat uvázat mix květin, svázat svazeček levandule nebo sáhnout po květině v květináči.

Na konci školního roku je léto v plném proudu a nabídka je široká. Pugét růží nebo tulipánů jistě potěší. A co takhle mix s frézií? Překvapte krásnou kombinací, která bere dech. V pololetí to s nabídkou čerstvých květin není tak slavné, florista si ale vždycky poradí.

Nahlédněte také pod pokličku květomluvy. Každá květina má svůj význam a paní učitelce určitě nepošlete květinu, která říká „Miluji Tě!“ nebo „Nenávidím Tě“.

Nejpopulárnější jsou růže a gerbery. Své místo si budují i slunečnice nebo exotické květiny.

Bojíte se, že květin bude mít paní učitelka mraky a chcete být originální?

Vsaďte na ručně vyráběný dárek od srdce. A ideálně, aby ho vyrobily samy děti. Nebo se alespoň zapojily. Upečte dort, namalujte hrneček, zarámujte společnou fotografii.

A co takhle poukaz na knihy? Paní učitelky zpravidla milují knihy. A o prázdninách konečně bude čas nějakou si přečíst. Nebo poukaz do divadla?

Hitem jsou i netradiční květiny. Kytice doplněné o bonbony, uzeniny, oříšky, sušené plody atd.

Stále nevíte? Nelamte si s tím hlavu. Popřemýšlejte, co by potěšilo vás. Nebo sáhněte po kytici. Potěší a neurazí. Podstatná je snaha poděkovat paní učitelce za celoroční práci s vaším potomkem.

Den před koncem školního roku nebo pololetím se stojí před květinářstvím fronty. Kdo se jim chce vyhnout, ale přesto chce paní učitelce darovat kytici, může využít rozvoz květin kurýrem po Praze a ČR. Jen si představte, jak bude paní učitelka překvapená, když jí kytici v dárkovém balení doveze kurýr a bude u ní milý vzkaz od srdíčka?

Měna
Jazyk