Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Valentýn je za dveřmi, obdarujte svou partnerku

17.01.2024 | Dana Rohová

Najděte dokonalou valentýnskou kytici pro svého miláčka!

Svátek svatého Valentýna se blíží, nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, čím potěšíte svoji partnerku. Bonboniéra je klasikou, co k ní přidat i pěknou voňavou valentýnskou kytičku?

14. únor, den všech zamilovaných

Den svatého Valentýna slavíme každý rok ve stejný den, a to 14. února. Jde o den, který připomíná výročí úmrtí biskupa Valentýna, který zemřel mučednickou smrtí roku 269. Důvod? Nedovolené uzavírání manželství. Za vlády Claudia II. byly sňatky zakázány, protože muži si zvykli na teplo domova a neměli už chuť bojovat. To se panovníkovi samozřejmě nelíbilo, a jelikož zamilované páry chodili k biskupovi, který je tajně oddával, nechal ho Claudius popravit.

Kdo dává na Valentýna dárky?

Na Valentýna dostávají i dávají dárky všichni zamilovaní, je jedno, zda jde o muže, ženy či děti, mladé či ty, co už mají nějaký ten rok života za sebou. Někteří svůj protějšek milují tajně a svátek svatého Valentýna je tím pravým okamžikem, kdy tomu druhému svoje city projevit. Není třeba dávat žádné velké dary, největším darem totiž je naše přítomnost, přesto nějaká ta maličkost každého potěší.

Čím potěší děti a čím dospělí?

Svátek svatého Valentýna neslaví jen zamilovaní dospělí, ale i děti. Ty s nadšením vyrábí různá přáníčka, která pak věnují těm, koho mají rády. Může jít o rodiče, prarodiče i kamarády, výjimkou v některých případech nejsou ani domácí mazlíčci.

My dospělí se k tomu už stavíme jinak, na vyrábění dárků moc nejsme, proto raději vyrážíme do obchodu a hledáme to, co naší polovičce udělá radost. Bude to šperk, lístky do divadla, nějaký pěkný kousek do šatníku, perníkové srdce nebo něco jiného? Chybu rozhodně neuděláte ani květinou, dejte si ale pozor na její řeč. A aby bylo překvapení dokonalé, připojte ke kytici osobní láskyplné přání. Inspiraci najdete v našem článku, který vás naučí psát zamilované vzkazy.

Už dávno se totiž ví, že taková květina mnohdy řekne víc než tisíc vyřčených slov. Jaké květiny se tedy hodí na Valentýna a jakým se naopak vyhnout?

  • Nejznámější květinou symbolizující lásku je růže. Rudá vyjadřuje vášeň a je nejoblíbenější valentýnskou květinou, bílá růže představuje nevinnost, růžová něžnou lásku. Nemusíte se soustředit na jednu barvu, klidně darujte barevnou kombinaci růží.
  • Upřímnou lásku vyjadřují i gerbery v pastelových barvách.
  • Potěší i kytice pestrobarevných tulipánů, které zvěstují blížící se jaro a symbolizují upřímný cit, porozumění i touhu.
  • Potěší i něžné kvítky eustomy v bílé nebo růžové barvě, krásně vypadají i v kombinaci s rudými růžemi.
  • Pro významné příležitosti se hodí i lilie, tedy pokud je žena má ráda. Jejich vůně totiž nesedne všem.
  • Pozor si ovšem dejte na karafiáty, které někteří milují, jiní skoro až nesnáší. Pokud nevíte, jak na tom váš protějšek je, raději se jim vyhněte. Podobně to je i s chryzantémami, které mnozí stále ještě považují za květinu vhodnou na pohřeb. Na druhou stranu, pokud je součástí mixované kytice, nic jí nepokazíte.

Náš tip na závěr: Darujte své milé květiny, i když jste stovky kilometrů daleko. Proč s tím čekat, až se vrátíte? To už by nemělo to kouzlo. Naštěstí můžete využít službu rozvozu květin a kytici poslat prostřednictvím kurýra třeba do Dvora Králové nad Labem, České Třebové nebo kamkoli jinam v ČR.

Měna
Jazyk