Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Doručení květin Po-Pá 129 Kč a víkend 250 Kč

Řezané květiny i v zimě? Rozhodně!

19.01.2020 | Dana Rohová

Jaké květiny se hodí na zimní výzdobu | KvětinyOnline.cz

Venku je zima, na autě je ráno námraza. Když vyjdete ven, začne vám namrzat nos, ruce máte jako dva rampouchy. Sotva jste opustili teplo domova, hned byste se vrátili. Kromě teplých kamen tam na vás také může čekat květinová výzdoba z čerstvých květin.

Proč taky ne? Aspoň nějaký náznak přívětivějšího počasí. Řezané květiny vypadají v interiéru stejně dobře v létě i v zimě. Dodají mu šmrnc a vy se doma hned budete cítit příjemněji.

Copak květiny rostou i v zimě?

Na zahrádce jistě ne, ale zkušení pěstitelé vědí jak na to. Navíc, ne všude je mráz a zima až praští. Díky vyhřívaným skleníkům se i v zimě můžete těšit pohledem na růže, frézie, kaly i rychlené tulipány.

Jaké květiny mohou v zimě zdobit váš domov?

Žluté a oranžové tulipány si spojujeme s jarem. V zimě je prostor pro jiné barvy tulipánů, klasiku v podobě růží, i nějaké exotické krásky.

Růže jsou klasika, sáhněte ale po tmavších odstínech
Žlutá, oranžová, světle fialová – to jsou barvy jara a léta. V zimě volte raději tmavší odstíny, doplňte je bílou nebo světlince růžovou. Přidat můžete i jehličí, zelené santinky, větvičky cesmíny nebo suché bodláčí. Nadělte si třeba kytici “Jen tak“.

Lilie nezklamou
Čistě bílé lilie s dlouhými stonky se na vašem stole budou nádherně vyjímat. Barvou připomínají čerstvě napadaný sníh. Krásně voní. Pro někoho ale možná až moc.

Čtěte také: Lilie, královna exotických květin

Gerbery potěší
Míchaná kytice minigerberek doplněná o růže, santini, hypericum a zeleň je Serenádou nejen letních dní. Zkuste ji dát do vázy, postavit na stůl nebo poličku. Uvidíte, že vám hned bude veseleji.

Santini pro romantiky
Chryzantéma Santini kvete na podzim nebo na začátku zimy. Možná ji znáte jako listopadku. Můžete vybírat z mnoha barev, odstínů a tvarů. V mixované kytici vypadají přímo božsky.

Hyacintu to v zimním aranžmá sluší
Domov provoní a bude k vám lákat jaro. Hyacint ve skleněném obalu vypadá půvabně, klidně si ho ale zamíchejte i do kytice určené do vázy.

Víte, že hyacint je symbolem klidu a síly? Načerpejte ji do zásoby.

Kaly jsou základem neobvyklých aranžmá
Jejich stonky do aranžmá totiž dobře vpletete. Květy odlehčí i robustní vazby, snadno se kombinují s jiným kvítím.

I když venku bude zuřit chumelenice, mlha bude hustá tak, že by se dala krájet, když na vašem stole najde místo váza s kyticí čerstvých řezaných květin, vy si můžete užívat skutečného tepla domova.

Měna
Jazyk