Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Doručení květin - ZDARMA

I v zimě mohou váš domov zdobit květiny

14.01.2022 | Dana Rohová

Provoňte svůj domov květinami i v zimě | KvětinyOnline

Taky se těšíte na léto, až všude kolem nás budou zářit pestrobarevné květiny a je vám tak trochu líto, že teď si jejich krásu musíte odepřít? Však nemusíte, i v zimě můžete svůj domov provonět kyticí krásného kvítí. Příroda sice ulehla k zimnímu spánku, to ale rozhodně neznamená, že se nenajde žádný kvítek, který byste mohli dát do vázy.

Na zimní výzdobu se hodí sušené i čerstvě řezané květiny

Kdo už v létě myslel na horší časy a některé květiny si usušil, dobře udělal. Teď v zimě má o výzdobu postaráno, stačí je naaranžovat do vázy nebo jiné nádoby. No a ti ostatní? Těm jistě přijdou vhod naše tipy na zimní kvítka.

Vite, jak poslat radost? Objednejte kytici k narozeninám nebo jiné příležitosti z našeho online květinářství. Jsme tu pro vás, abychom ji s láskou připravili a rychle doručili kamkoliv v České republice, třeba do Brna nebo Ostravy, klidně i dnes.

Ve váze i v květináči domov prozáří amarylis

Nádherná cibulovina, která domov prozáří nejen o Vánocích. Kvete nápadnými květy na dlouhém stonku, většinou bývají jednobarevné (bílé, červené, růžové), setkat se ale můžete i s dvoubarevnými květy. Na stole působí luxusním dojmem a je jedno, zda je dáte do vázy nebo si pěstujete amarylis v květináči.

Náš tip: Do vázy bohatě stačí 3 amarylisy, které jste dole na stonku obvázali průhlednou lepicí páskou, abyste je zpevnili a zabránili jejich ohýbání. A víte, že si amarylis můžete doma vypěsotvat?

Růže se hodí vždy

Růže jsou klasikou, která se hodí pro všechny příležitosti, zimní výzdoba rozhodně není výjimkou. Zapomeňte ale na pestré barvy, dejte raději přednost těm tmavým, které doplníte suchým bodláčím, nebo větvičkami cesmíny.

Víte, že v zimě klidně můžete dát na stůl i kytici bílých růží? Bílá barva k zimě prostě patří.

Čistě bílé lilie vytvoří kouzelnou atmosféru

Bílé lilie s dlouhými stonky připomínají čerstvě napadaný sníh a na stole se budou vyjímat. Krásně voní, jsou symbolem čistoty a nevinnosti. Dozdobit je můžete větvičkami túje a dřínku.

Santini rozjasní den

Chryzantéma santini je oblíbeným doplňkem míchaných kytic, skvěle vypadá s růžemi i germínkami, potěší vás dlouhou životností i tím, že do kytice vnesou jistou dávku přirozenosti.

Eustoma přináší romantické poselství

Jemná květina s jednoduchými listy a nápadnými květy zvonkovitého tvaru. Přesně to je eustoma, kterou možná znáte jako jícnovku. Už dávno není jen součástí svatebních kytic, své místo má i v míchaných kyticích, hlavně vedle frézií.

Víte, že její lístky voní po hrachových luscích a ve váze vydrží při správné péči až 2 týdny?

Co takhle bílé tulipány?

Tulipány nejsou výhradně jarním kvítím, což možná mnohé překvapí. V zimě je ale lepší se pestrým barvám vyhnout a dát přednost čistě bílé kytici, případně kombinaci bílé a fialové. Umístit je můžete do klasické vázy nebo třeba do bílého džbánku. Klidně je můžete doplnit o zelené chryzantémy nebo větvičky borůvčí.

Kytici z tulipánů nebo jiných květin si vyberete v našem e-shopu, kde máme v nabídce cca 100 připravených kytic až ve 4 velikostech. My zajistíme rozvoz květin Praha nebo celá Česká republika klidně i dnes.

A proč ne sukulenty?

Sukulenty jsou velmi nenáročná rostlina na pěstování. I začátečníci zvládnou péči o tyto květiny.

Měna
Jazyk