Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč = ZDARMA doručení

Jak poznat kvalitu květin?

Řezané květiny jsou přírodní, a hlavně čerstvé zboží, proto je jasné, že jeho životnost je omezená, odvíjí se i od správné péče. O tom, jak se o květiny máte starat se dočtete v jiném článku v naší poradně, určitě je ale namístě vědět, co se ukrývá pod označením kvality, které u mnoha květin na našem e-shopu najdete.

Náš tip: Kytice zakoupené v našem e-shopu rozvezeme nejenom v Brně a Liberci, ale také po celé České republice do několika hodin od objednání.

Květiny se označují kvalitou EX, A1, A2, B1 a B2

Označit jednotlivé květiny kvalitou není snadné, přece jen to je živý materiál. Přesto došlo na květinové burze k rozdělení kvality květin do několika skupin nebo chcete-li tříd, podle kterých floristé poznají velikost květů a kvalitu květin.

  • EX – Květiny označené písmeny EX splňují kritéria třídy A1, dokonce je ještě převyšují. Jsou tím nejlepším, co můžete dostat, od třídy A1 se liší například větším počtem květů u vícekvětých rostlin apod.
  • A1 – Standardní kvalita květin dodávaných z holandské burzy, květina označená A1 nesmí mít žádné vady.
  • A2 – Květiny označené kvalifikační třídou A2 se od třídy A1 jen drobně liší, například délkou stonků. Od třídy A1 je na první pohled vůbec nerozlišíte, potíže s tím může mít i odborník.
  • B1 – Květiny označené třídou B1 se od těch zařazených do třídy A1 odlišují natolik, že to poznáte pouhým okem. Růže mohou mít křivý stonek, chryzantémám často chybí listy ve spodních patrech. To ale neznamená, že neudělají radost.
  • B2 – Na květiny zařazené do této třídy v žádném květinářství nejspíš nenarazíte, setkat se s nimi můžete u míchaných kytic v hypermarketech a supermarketech. Velikost jednotlivých květů je rozdílná, stonky bývají slabší a je nižší i jejich hmotnost.

Víte, že na kvalitě a spokojenosti našich zákazníků nám záleží? Proto používáme výhradně květiny s označením EX a A1.

Měna
Jazyk