Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Chystáte netradiční svatbu? Extravagantní svatební kytice vám nesmí chybět!

24.04.2019 | Dana Rohová

Extravagantní kytice pro nevšední nevěstu | KvětinyOnline

Svatební den je nezapomenutelný. Každá nevěsta doufá, že proběhne v klidu a dlouho dopředu ji ze snů budí katastrofické scénáře. Zařizování svatby není procházka růžovou zahradou. Jednou z věcí, kterou není radno podcenit je výběr svatební kytice.

Ta by měla ladit s nevěstou, jejími šaty, barvou vlasů i s celkovým pojetím svatby. Kdo chystá romantickou svatbu, pořídí si kulatou kytici. Pokud ale plánujete netradiční svatební veselí, pak zvažte extravagantní kytici.

Jak vybrat svatební kytici?

Na tom, zda květina dozdobí nevěstu, nebo strhne pozornost jen na sebe, se podílí její velikost, tvar i výběr kvítí.

Čím se při výběru svatební kytice řídit?

  • Styl svatební kytice musí ladit se šaty nevěsty. K princeznovským šatům se hodí kulatá kytice, k jednoduchým šatům se hodí převislá kytice z lučního kvítí. Když má nevěsta extravagantní šaty, měla by sáhnout i po netradiční kytici.
  • Pro drobnou nevěstu se hodí drobné kvítky. Pro silnější nevěstu zase větší květy.
  • Kytice z růží je klasika, ale proč neuvázat aranžmá z hledíků, vlčích máků nebo zvonků? I pivoňky mají své kouzlo.
  • Kytice má podtrhnout krásu nevěsty, ne ji zastínit.
  • Velmi důležíté je místo svatby. V případě obřadu na zámku je vhodná slavnostní kytice a rozevláté aranžmá pro svatbu v přírodě.

Vybrat svatební kytici je prostě věda. Možná i proto stále více ženichů ustupuje tradici a místo aby kytici pro svou nastávající sami vybrali, objednali a ve svatební den předali, přenechávají tuto volbu nevěstě. Ta si kytici sama vybere a ženich ji jen vyzvedne.

Co potřebujete vědět, než si půjdete vybrat svatební kytici?

• Povaha nevěsty – Tichá a stydlivá žena by měla mít jinou kytici, než žena odvážná a „od rány“.
• Svatební šaty – Kytice v žádném případě nemůže odvádět pozornost od nevěsty ani příliš bít do očí. Záleží na střihu, materiálu, bohatosti i zdobení.
• Postava nevěsty – Kytice má vyzdvihnout nevěstiny přednosti, a naopak odvést pozornost od nedostatků.
• Místo a termín svatby – Kytice by měla ladit i s místem obřadu a sezónou. Jarní a letní sezóna nabídnou větší výběr květin. Například jiný druh kytice je vhodný do přírody a jiný styl květin na zámek.
• Investice - Kolik jste ochotni do kytice investovat?

Víte, že květiny rozvážíme po Brně, Olomouci, Ústí nad Labem a celé ČR? Kytici doručíme na jakoukoli adresu, také do Úpice a Třeště.

Extravagantní kytice pro nevěstu

Když plánujete netradiční svatbu a nevěsta má nevšední šaty, pouvažujte o extravagantní vazbě. Řeč je o kytici ve tvaru košíčku, květinové kabelky, sušené kytici, náramcích nebo třeba opravdu dlouhé převislé kytici.

Extravagantní květinová vazba skvěle oživí i jednoduché šaty nebo podtrhne jejich netypický střih. Zdobí je perly, brože, textil, pírka nebo obyčejný papír.

Netradiční vazbu svatební kytice často tvoří kaly, pivoňky, orchideje, glamélie, nebo gladioly. Do kytice si ale můžete nechat uvázat skoro jakoukoli květinu. Fantazii se meze nekladou, ale vždy je lepší, nechat si poradit od zkušené floristky.

Nezávislé oko je v případě netradiční květinové vazby určitě na místě. Vše by mělo působit nenásilně, jako celek. A ne každá nevěsta je typ právě pro takovou zvláštní kytici.

Měna
Jazyk