Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Přivolejte léto pestrými květinovými dekoracemi

02.07.2021 | Dana Rohová

Přivolejte léto díky pestrým dekoracím | KvětinyOnline

Léto láká k výletům do přírody a cestování, přináší nejeden zážitek, je spojeno s vůní a barvami. Když je vám cestování z nějakých důvodů do vysněných míst zapovězeno, můžete si tu kouzelnou atmosféru navodit doma. Třeba díky letním květinovým dekoracím.

Stejně jako se mění roční období, mění se i příroda kolem nás. Zatímco na podzim nás obklopují barvy jako oranžová, žlutá, červená a hnědá, v létě vládne modrá, fialová, červená a další. Jen si představte louku plnou rozkvetlého lučního kvítí, pole s červeným jetelem, nebo lány levandulí.

Víte, že můžete překvapit své blízké a objednat si kytici k svátku plnou barev a krásy z našeho online květinářství. My ji s péčí připravíme a doručíme vám ji do rukou kamkoli v České republice, třeba do Nového Boru nebo Holešova, ještě dnes.

Květiny k létu jednoznačně patří

Květiny tvoří s létem nerozlučnou dvojici. Setkáváme se s nimi na každém kroku. V přírodě, ve váze, v květináči. Každý interiér díky voňavé kytici prokoukne a rozzáří se, stejně tak pestrá kytička vykouzlí úsměv na každé tváři. Jaké květiny si pro letní dekorace vybrat?

  • Svazek levandule úžasně voní a přenese vás do slunné Francie. Levandulová barva perfektně ladí i s dalšími barvami jako bílá, modrá, fialová a tmavě zelená, hodí se ke světlému dřevu nebo bílému nábytku. Víte, že uklidňuje a napomáhá k dobrému spánku?
  • Na první pohled upoutá i červený jetel. Tahle léčivá bylina roste hlavně na loukách a polích, skvěle vypadá i na fotkách. Proč si nějaký nedonést domů do vázy?
  • S létem je spojený i jemný a křehký vlčí mák s nádhernými červenými květy, kterému se přezdívá Maková panenka, ohníček a podobně.
  • Nejen zahradu zkrášlí letnička s příznačným jménem krásenka. Při správné péči vydrží ve váze až 10 dnů, hodí se k řezu i dekoraci.
  • Heřmánek se svými drobnými kvítky k létu patří, dokáže zdobit i léčit. Má příjemnou kořeněnou vůni, své místo najde ve váze i v dekoracích, svazeček si klidně můžete i usušit a těšit se z něj třeba na podzim.
  • Svojí krásou vás osloví i kopretina bílá, která je často nejen základem svatební kytice pro letní svatby, ale hodí se i pro ikebanu, nebo do kombinace s dalším polním kvítím jako ostrožka, chrpy a různé traviny.
  • Slunečnice prozáří každý domov, ve váze navíc vydrží poměrně dlouho. Klidně je ale můžete zapíchnout i do aranžovací hmoty umístěné v malém květináčku. Rázem máte originální letní dekoraci. Víte, že slunečnice symbolizuje radost ze života i optimismus?

Víte, že do kytice lučního kvítí klidně můžete přimíchat i další čerstvé řezané květiny? Třeba takové frézie nebo trsové růže luční květiny báječně doplní a celou kytici promění v něco nádherného.

Náš tip navíc: Nezapomeňte na sušení bylinek. I to k létu patří. V zimě, až sluníčko bude vzácností, vám přijdou vhod.

Čím květinovou dekoraci doplnit?

Kromě květin můžete interiér, zahradu, terasu a další místa dozdobit dalšími dekoracemi. V létě se přímo nabízí námořnický styl v bílo-modré barvě s kotvami, majákem, plachetnicemi, pískem a mušličkami, dekorace ve stylu Provence, nebo skleněné svícny, které vykouzlí romantickou atmosféru.

Víte, že krásně vypadají i plovoucí květiny? Poupě nebo květ nechte plavat na vodní hladině v míse, zavařovací sklenici, na talíři atd.

Měna
Jazyk