Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.
Kytice od 1.200 Kč - doručení ZDARMA

Inspirace pro krásnou květinovou výzdobu třeba na oslavu narozenin

20.09.2019 | Dana Rohová

Vyšperkujte oslavu narozenin květinami | KvětinyOnline

Květiny dokáží prozářit každou místnost, dokreslit atmosféru oslav, vyvolat úsměv na tváři. Při žádné slavnostní příležitosti by tak květiny neměli chybět. Jak může vypadat květinová výzdoba na narozeniny?

Kytice k narozeninám

Ať už je oslavencem žena nebo muž, kytice nikoho neurazí. Při výběru se nechte inspirovat jak tím, co má oslavenec rád, tak květomluvou. Prostřednictvím květomluvy můžete vyjádřit city, úctu, poděkovat nebo jen prostě popřát k narozeninám.

Náš tip: Vstupte do světa barvité magie a objednejte si svou vlastní "Květinovou čarodějnici". My mygickou kytici připravíme a doručíme až k vám, kdekoliv v České republice, například do Králova Dvora nebo Českého Brodu i dnes.

Květinová výzdoba

Květiny nemusí být jen darované. Kdo pořádá větší oslavu narozenin, výročí nebo svatby, jistě se na ní chce cítit dobře. A nejen on. Jde přeci i o hosty. Co oslavu nejvíc zpříjemní, kromě dobré nálady a pohoštění? Přece výzdoba.

Co všechno mohou květiny ozdobit?

  • Slavnostní tabuli
  • Místnost – interiér
  • Osoby

Jaké zvolit květiny?

Záleží na tom, jaké květiny máte rádi. Oslavu si přeci chcete užít, neozdobíte si ji květinami, které nesnášíte. V ideálním případě se ale poraďte s floristy, jaké květiny se hodí pro narozeninovou oslavu a přímo vaši akci (velikost, druh, …).

Do vazeb se hodí v podstatě všechny druhy řezaných květin. Výsledný dojem je závislý nejen na jejich čerstvosti a barvě, ale i místu, kde budou umístěny.

Důležité je zvolit styl

Hovoříme-li o vazbě, mluvíme o tvaru, do kterého je kytice uvázaná. Je libo klasiku, květinové boxy, ikebanu nebo jen ledabyle uspořádané kytice ve váze? To se odvíjí nejen od vašeho přání, záleží i na tom, jak velkolepá oslava je.

Čtěte také: Aranžování květin jako druh umění

Základní rada zní: Řiďte se prostředím!

Květiny nemají nijak dráždit, a to ani na pohled. Květinami vyzdobená místnost i slavnostní tabule musí působit naprosto přirozeně. Kytice nesmí v žádném případě zaštítit hostitelku, ani jinak přitahovat pozornost.

  • Do moderního interiéru se luční kvítí příliš nehodí. Sáhněte po extravagantních vazbách s orchidejemi, mečíky nebo amarylis.
  • Máte byt zařízen v duchu venkovského života? Slunečnice, luční kvítí, kopretiny a okrasné trávy jsou tím pravým.
  • Je byt zařízen starožitným nábytkem? Pak volte růže, pivoňky a hortenzie.

Kam kytici umístit?

  • Uprostřed slavnostní tabule.
  • Květiny mohou lemovat schody.
  • Můžete je umístit i na komodu.
  • Ozdobí i altán, ve kterém plánujete posedět třeba nad sklenkou dobrého vína.

Při výběru aranžmá je důležitá i vhodně zvolená velikost. Ta se odvíjí od velikosti prostoru. Malá kytice se ve velké hale ztratí, obří aranžmá v malé místnosti zase zabere spoustu místa. Nic nepodceňujte a pokud si nejste jisti, poraďte se s floristkou.

Měna
Jazyk